Rolnik zginął pod ciągnikiem. Drugiemu glebogryzarka wciągnęła nogi

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
20-03-2020,13:45 Aktualizacja: 20-03-2020,13:49
A A A

62-letni mieszkaniec powiatu śremskiego (woj. wielkopolskie) zginął, przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Ciężko ranny został natomiast mężczyzna, który uległ wypadkowi podczas prac polowych w miejscowości Wierzbie (woj. opolskie).

19 marca na polu we wsi Gaj pod Gostyniem przypadkowa osoba znalazła zwłoki 62-letniego mężczyzny. Prawdopodobnie został  przygnieciony przez maszynę rolniczą.

wypadki z udziałem ciągników rolniczych, wypadki na drogach, pożar traktora, marynino, lipnica mała

Traktor w ogniu, kolejny rozpadł się na części

W miejscowości Marynino (gm. Serock, woj. mazowieckie) spłonął ciągnik rolniczy. Z kolei w Lipnicy Małej (gm. Jabłonka, woj. małopolskie) w wyniku wypadku traktor rozpadł się na części. Pięć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem...

- Na tym etapie postępowania możemy powiedzieć, że zginął podczas próby podłączania przyczepy do ciągnika rolniczego. To wyglądało mniej więcej w ten sposób, że samodzielnie próbował dyszel przyczepy podpiąć do ciągnika, włączając uprzednio bieg wsteczny w pojeździe - mówi portalowi gostyn24.pl podkom. Sebastian Myszkiewicz z komendy w Gostyniu.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tej tragedii.

Tego samego dnia miejscowości Wierzbie doszło do innego wypadku. Na miejsce zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej.

"Kolejna bardzo trudna i nieprzyjemna akcja za nami. Glebogryzarka wciągnęła poszkodowanemu nogi. Części maszyny poprzebijały, wykręciły nogi. Na miejscu działało jako pierwsze pogotowie ratunkowe. Naszym zadaniem było wycięcie metalowych elementów i uwolnienie poszkodowanego, co było bardzo trudne. Czas uciekał... Poszkodowany był w ciężkim stanie, do pomocy przyjechała PSP z Nysy i przyleciał śmigłowiec" - relacjonuje jednostka OSP Łambinowice.

Gdy poszkodowanego udało się w końcu uwolnić z opresji, drogą lotniczą trafił do szpitala.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj