Rolnicza "S": Protesty zawieszone, ale pogotowie strajkowe utrzymane

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
12-04-2023,12:15 Aktualizacja: 12-04-2023,12:18
A A A

NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” poinformował o swoich działaniach. Póki co zawiesza planowane protesty, ale utrzymuje pogotowie strajkowe.

Zrzeszenie zapowiadało swoje akcje protestacyjne, związane z trudną sytuacją w rolnictwie, o czym pisaliśmy w zeszłym tygodniu (tutaj). Teraz poinformowało o zorganizowanym przez siebie 11 kwietnia w miejscowości Rakołupy Duże (woj. lubelskie) spotkaniu z organizacjami rolniczymi z Czech, Słowacji, Rumunii i Bułgarii i Polski w sprawie importu produktów rolnych z Ukrainy. Brał w nim udział nowy minister rolnictwa Robert Telus. Organizacje podpisały memorandum dotyczące importu z rynku ukraińskiego, które zostanie przekazane do Komisji Europejskiej.

protest rolników, szczecin, solidarności ri, zachodniopomorskie

Rozmowy z rządem? Protestujący rolnicy: Tak, ale na pewno nie takie, jak przy "okrągłym stole"

Rolnicy z Zachodniego Pomorza, którzy prowadzą coraz ostrzejsze protesty, czekają na rozmowy z rządem, w tym z nowym ministrem rolnictwa. Ale chcą wyciągnięcia wniosków z tzw. okrągłego stołu i wysuwają konkretne warunki co do...

„Ponadto w związku z deklaracją podpisania w najbliższych dniach porozumienia pomiędzy stroną polską i ukraińską, dotyczącego zablokowania importu zbóż z Ukrainy, a także wzmocnienia kontroli na granicach, NSZZ RI Solidarność zawiesza do piątku, tj. 14 kwietnia br., protest planowany od 12 kwietnia br. w miejscowości Okopy (gmina Dorohusk) na drodze krajowej nr 12 w okolicy przejścia granicznego z Ukrainą. Protest 13 kwietnia br. na drodze krajowej nr 94 zawiesza także Dolnośląska Rada Wojewódzka NSZZ RI Solidarność” – przekazał Związek.

Jednocześnie zadeklarował podtrzymanie pogotowia strajkowego do czasu realizacji wspomnianych ustaleń.

„Zgodnie z przyjętym memorandum organizacji rolniczych z Polski, Czech, Rumunii i Bułgarii, w przypadku braku podjęcia działań przez Komisję Europejską w celu zablokowania importu produktów rolnych z Ukrainy, wspólny protest organizacji zostanie zorganizowany w Brukseli” – zaznaczyła rolnicza "S".

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu