Rolnicza "Solidarność" zapowiedziała protesty. 12 kwietnia rusza ten przy granicy z Ukrainą

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
07-04-2023,8:30 Aktualizacja: 07-04-2023,8:35
A A A

Trzydniowy protest w pobliżu polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w województwie lubelskim oraz manifestacje w woj. zachodniopomorskim i dolnośląskim - zapowiedział NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”.

„Informujemy, że w 12 kwietnia br. o godz. 10 (środa) w miejscowości Okopy (gmina Dorohusk, powiat chełmski, woj. lubelskie) rozpocznie się 3-dniowy protest zgłoszony przez NSZZ RI ‘Solidarność’ przeciwko niekontrowanemu napływowi zboża z Ukrainy na teren Unii Europejskiej, co jest przyczyną destabilizacji na rynku zbóż i powoduje trudną sytuację ekonomiczną rolników” – czytamy na stronie internetowej organizacji.

protest rolników, szczecin, solidarności ri, zachodniopomorskie

Rozmowy z rządem? Protestujący rolnicy: Tak, ale na pewno nie takie, jak przy "okrągłym stole"

Rolnicy z Zachodniego Pomorza, którzy prowadzą coraz ostrzejsze protesty, czekają na rozmowy z rządem, w tym z nowym ministrem rolnictwa. Ale chcą wyciągnięcia wniosków z tzw. okrągłego stołu i wysuwają konkretne warunki co do...

Jak zapowiedziała, protest potrwa do 14 kwietnia, do północy. Uczestnicy będą blokować drogę krajową nr 12 na wysokości skrzyżowania z drogą nr 816, łącznie z drogami serwisowymi.

Akcje protestacyjne odbędą się również w innych województwach:

- 13 kwietnia Zachodniopomorska Rada Wojewódzka „Solidarności” Rolników Indywidualnych kontynuuje protest w Szczecinie – w tym dniu miasto znów będzie zablokowane przez kolumny ciągników (zgromadzenie na placu Solidarności, rozpoczęcie o godz. 11).

- 13 kwietnia Dolnośląska Rada Wojewódzka NSZZ RI „Solidarność” organizuje protest w postaci przejazdu kolumny ciągników z miejscowości Kostomłoty – Środa Śląska w ciągu drogi krajowej 94 oraz zgromadzeniu na parkingu samochodów ciężarowych przy drodze krajowej 94 w miejscowości Juszczyn (rozpoczęcie zgromadzenia o godz. 11).

Poleć
Udostępnij