Rolnicy zasługują na szacunek. Dzięki nim mamy co jeść

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
01-06-2020,8:05 Aktualizacja: 01-06-2020,8:08
A A A

- Polska wieś zasługuje na szacunek, bądźmy wdzięczni polskim rolnikom - apelował Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa z okazji Święta Ludowego.

Szef resortu z okazji Święta Ludowego złożył wieniec przed pomnikiem Wincentego Witosa w Warszawie. Jak podkreślił, to gospodarze odpowiadają za bezpieczeństwo żywnościowe kraju.

wspólna polityka rolna, wpr po 2020 roku, janusz wojciechowski,wydatki na rolnctwo

2 miliardy euro więcej na polskie rolnictwo

- Nowa propozycja budżetowa Komisji Europejskiej zakłada, że Polska otrzyma ok. 2 mld euro więcej na rolnictwo w porównaniu do poprzedniego projektu - powiedział w Brukseli Janusz Wojciechowski, komisarz ds. rolnictwa. Propozycja zakłada...

Mówił, że wielu Polaków docenia społeczną rolę rolników. Przypomniał też, że wiele osób mieszkających w miastach ma korzenie wiejskie.

- Nie rozumiem opinii i uszczypliwości pod adresem rolników, bagatelizowania ich pracy, (a) takie przypadki są. W domyśle, w podtekście pogardliwego podejścia do pracy rolników jest przekonanie, że jest to praca hańbiąca, że jest to praca gorsza, która przynosi ujmę, a nie jest powodem do dumy. Przykro mi, że ktoś w ten sposób patrzy na sprawy wsi - przyznał Ardanowski.

Przekonywał, że polscy rolnicy zasługują na olbrzymi szacunek nie tylko z okazji ich święta.

- Ważne jest, żeby codziennie interesować się przemianami na wsi, problemami wsi, podobnymi jak problemy wsi europejskiej, osiągnięciami wsi, nowoczesnością, tym wszystkim, czym wieś żyje. To nie jest gorsza część społeczeństwa. To są ludzi pracowici, zaradni, szlachetni, ciężko pracujący na swój chleb, dostarczający żywność dla wszystkich, dbający o rodzinę, kształcący swoje dzieci, starający się podnieść jakość życia, nie tylko dla siebie, ale też dla społeczności, w której żyją - powiedział polityk.

Minister Ardanowski stwierdził, że wieś zasługuje na szacunek. - Bądźmy wdzięczni rolnikom - zakończył Ardanowski.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj