Rolnicy mają nowy obowiązek

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
12-02-2015,7:15 Aktualizacja: 12-02-2015,8:09
A A A

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych informuje, że rolnicy prowadzący działalność w zakresie znakowania i pakowania jaj mają od 13 grudnia ub.r. nowy obowiązek.

Chodzi o zgłaszanie tego jednorazowo właściwemu miejscowo wojewódzkiemu inspektorowi JHAR-S.

Znowelizowane przepisy nakładają na rolników, którzy znakowali i pakowali jaja przed 13 grudnia 2014 r., obowiązek zgłoszenia tej działalności w terminie trzech miesięcy, licząc od wspomnianej daty. Zatem trzeba to zrobić najpóźniej do 13 marca br. 

Natomiast rolnicy, którzy rozpoczęli znakowanie i pakowanie jaj po 13 grudnia 2014 r., muszą dokonać zgłoszenia najpóźniej w dniu rozpoczęcia działalności.

Takiej rejestracji należy dopełnić we właściwym miejscowo Wojewódzkim Inspektoracie Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w formie pisemnej, korzystając ze wzoru formularza zamieszczonego m.in. na stronie www.ijhars.gov.pl (w zakładce "Wzory dokumentów").

Warto też pamiętać, że obowiązek zgłoszenia ma każdy podmiot, który zaprzestał prowadzenia działalności w zakresie produkcji, składowania, konfekcjonowania i obrotu artykułami rolno-spożywczymi. Trzeba to zrobić w terminie 7 dni od dnia zakończenia działalności.

Poleć
Udostępnij