Region płocki i PSL w żałobie. Starosta nie żyje

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
26-08-2021,8:45 Aktualizacja: 26-08-2021,8:48
A A A

W swojej pracy szczególnie mocno angażował się w kwestie dotyczące integracji z Unią Europejską i rozwoju obszarów wiejskich - napisali o swoim szefie, staroście płockim Mariusz Bieńku jego współpracownicy. Ciało samorządowca z PSL znaleziono w środę w Wiśle.

Bieńka poszukiwano od niedzieli, kiedy wraz z dwoma kompanami wypadli z łódki do rzeki na wysokości miejscowości Świniary. Dwóm mężczyznom udało się wydostać z wody, w czym pomogły m.in. postronne osoby. Starosta płocki zaginął.

W akcji poszukiwawczej brały udział zastępy strażaków z sonarem, policja i przedstawiciele WOPR. Ciało zostało znalezione w środę przez wędkarzy w okolicach mostu w Płocku. Policja potwierdziła, że to zaginiony starosta płocki.

Trwa postępowanie wyjaśniające w sprawie prowadzone pod nadzorem prokuratury. Wszystko wskazuje jednak na to, że był to nieszczęśliwy wypadek. Kondolencje dla rodziny Mariusza Bieńka płyną z całego kraju, w tym od kolegów z PSL.

"Zmarł Mariusz Bieniek, starosta powiatu płockiego. Jeden z najlepszych samorządowców, jakich miałem zaszczyt poznać, od zawsze związany z PSL. Wielka strata dla ziemi płockiej. Niech spoczywa w pokoju. Rodzinie i Bliskim składam najszczersze kondolencje" - napisał Władysław Kosiniak-Kamysz, szef partii.

"Dzisiaj my, współpracownicy Pana Starosty, czujemy się sierotami, zostawionymi niespodziewanie przez naszego Szefa, ale też przyjaciela, kolegę i wspaniałego Człowieka. Jest nam trudno, nie potrafimy powstrzymać łez. Wiemy, że musimy nadal pracować najlepiej, jak umiemy - dla naszych mieszkańców i całego Powiatu Płockiego. Tak, jak uczył nas Pan Starosta Mariusz Bieniek" - czytamy na stornie internetowej płockiego starostwa.

Mariusz Bieniek urodził się 20 października 1983 roku. Z żoną Marią oraz dziećmi Heleną i Adamem mieszkał w Wyszogrodzie, z którym przez wiele lat był też związany zawodowo.

W 2002 r., w wieku 19 lat, dostał się na staż do Urzędu Gminy w Bodzanowie i od tego momentu rozpoczęła się jego przygoda z samorządem. Po odbyciu półrocznego stażu został referentem, a po trzech latach kierownikiem Wydziału Rozwoju w UG w Bodzanowie.

Jednocześnie, korzystając z pilotażowego programu rządowo-unijnego Leader+, zaangażował się w tworzenie Lokalnej Grupy Działania "Razem dla Rozwoju", której celem było i jest wspieranie rozwoju obszarów wiejskich. W 2006 r. został prezesem organizacji i był nim do dziś.

W 2007 r. ówczesny burmistrz miasta i gminy Wyszogród zaproponował mu objęcie stanowiska zastępcy. W 2010 r., po decyzji włodarza o przejściu na emeryturę, Mariusz Bieniek wystartował w wyborach na to stanowisko. Wybory wygrał, mając zaledwie 27 lat.

W 2014 r. ubiegał się z powodzeniem o reelekcję. W tym samym roku Rada Powiatu Płockiego wybrała go jednak również na starostę płockiego i postanowił przyjąć tę funkcję. Sprawował ja aż do teraz.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement