Rada Programowa Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi powołana

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Łukasz Pawłowski PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
13-06-2019,8:40 Aktualizacja: 13-06-2019,8:44
A A A

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa powołał Radę Programową Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi - poinformował resort rolnictwa.

"Dziś została powołana Rada Programowa Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. Bardzo się cieszę, że przewodzi jej poseł do Parlamentu Europejskiego, premier Beata Szydło" - powiedział polityk, cytowany w komunikacie.

Narodowy Instytut Kultury Ludowej Dziedzictwa Wsi, beata szydło, jarosław sellin, kultura na wsi

Rząd powołuje Narodowy Instytut Kultury Ludowej Dziedzictwa Wsi

Z inicjatywy Jana Krzysztofa Ardanowskiego, ministra rolnictwa we współpracy z ministerstwem kultury powołano Narodowy Instytut Kultury Ludowej Dziedzictwa Wsi. Poinformowała o tym wicepremier Beata Szydło na wspólnej konferencji...

"Pomysłów jest mnóstwo. Dotyczą m.in. różnych form współpracy z twórcami ludowymi, ale także dokumentowania dorobku materialnego i duchowego wsi, jej historii i wkładu w historię i kulturę Polski" – dodał minister.

Szef resortu zwrócił uwagę, że działalność instytutu nie będzie dotyczyła tylko historii, ale także współczesnego życia wsi.

"Umiejscowienie Instytutu w siedzibie Centralnej Biblioteki Rolniczej nie ogranicza w żaden sposób jej roli, a wręcz, w pewnym stopniu będzie nobilitowało bibliotekę" - stwierdził minister i zapewnił, że pracownicy CBR nie będą zwalniani i instytucja ta dalej będzie prowadziła swoją działalność.

Minister przypomniał, że Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi powstał pod patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu