Pszczoły pokochały wielkie miasta

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
19-12-2016,8:35 Aktualizacja: 19-12-2016,9:03
A A A

Pszczoły pokochały dachy centrów handlowych w Warszawie. Ule znajdują się m.in. na Arkadii, Galerii Mokotów i Warszawie Wileńskiej. Umieściła je tam firma Pszczelarium, która zabiega o przywrócenie bioróżnorodności w stolicy.

- Kamil i Agnieszka Bajowie, założyciele Pszczelarium, zapewniają, że miody z ich miejskich uli to samo zdrowie, a pszczoły na dachach centrów handlowych i korporacji mają się świetnie - pisze "Puls Biznesu". Bajowie rozpoczęli działalność w 2013 r. od lobbowania na rzecz zmiany prawa.

pszczoły, pszczelarstwo, pszczele rodziny, neonikotynoidy, pestycydy

Ekolodzy i pszczelarze chcą wycofania czterech pestycydów

Cztery pestycydy najbardziej niebezpieczne dla owadów zapylających i ludzi powinny zostać objęte całkowitym zakazem stosowania - przekonują ekolodzy i europejskie zrzeszenie pszczelarzy. Organizacje powołują się na wyniki najnowszych badań...

Ówczesny regulamin utrzymania porządku i czystości m.st. Warszawy zabraniał hodowania pszczół w odległości mniejszej niż 1 km od osiedli mieszkaniowych. Przy poparciu radnego Macieja Wyszyńskiego, wystąpili z propozycją zmiany prawa i obecnie regulamin zezwala na hodowlę pszczół w mieście, jeśli od granicy działki i okien sąsiada jest co najmniej 10 m.

Działalność Pszczelarium opiera się na trzech filarach: firma świadczy usługę stawiania uli w mieście, sprzedaje zebrany miód i organizuje cały szereg imprez np. wizyty dzieci szkolnych w pasiece.

W ocenie Greenpeace korzyści ekonomiczne z zapylania wynoszą w skali globu 265 mld euro (wielkość ustalona na podstawie wartości zbiorów zależnych od procesu zapylania).

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 ZOBACZ RELACJĘ!