Psy syna zagryzły starszą kobietę. Tragedia na wsi

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
25-11-2020,8:45 Aktualizacja: 25-11-2020,8:47
A A A

Najprawdopodobniej w wyniku wykrwawienia po pogryzieniu przez psy należące do syna zmarła 76-letnia kobieta. Tragedia wydarzyła się w jednym z gospodarstw w Nieliszu (pow. zamojski, woj. lubelskie).

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zamościu został powiadomiony o tym, że w tej wsi syn odnalazł nieżyjącą matkę. Kobieta leżała na podwórzu. Na ciele 76-latki widoczne były obrażenia powstałe prawdopodobnie w wyniku pogryzienia.

przestępstwo, policja, mazowieckie

Postrzelił psy, bo atakowały jego kury

Zarzut znęcania się nad zwierzętami usłyszał 64-letni mieszkaniec pow. sochaczewskiego (Mazowieckie). Mężczyzna postrzelił dwa psy, bo - jak twierdził - atakowały jego kury. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia. Jak poinformowała w...

- Posesja kobiety sąsiaduje bezpośrednio z nieruchomością syna. Są od siebie odgrodzone, a pomiędzy nimi znajduje się furtka. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że dwa psy należące do syna 76-latki najprawdopodobniej weszły na jej podwórko przez niedomkniętą furtkę - relacjonuje st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy zamojskiej KMP.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie i pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zamościu wykonali czynności procesowe. Przesłuchali świadków, wykonali oględziny zewnętrzne zwłok oraz miejsca ich znalezienia.

Ciało kobiety zostało zabezpieczone i przewiezione do szpitalnego Zakładu Patomorfologii w Zamościu. Psy trafiły natomiast do schroniska, gdzie są poddawane obserwacjom.

- Ze wstępnej opinii biegłego lekarza, który wykonywał sekcję wynika, że powstałe rany na ciele kobiety są wynikiem pogryzienia. A powodem śmierci 76-latki było najprawdopodobniej wykrwawienie się - informuje Dorota Krukowska-Bubiło.

Jak dodaje, 51-letni właściciel psów został zatrzymany w policyjnym areszcie. W czasie zatrzymania był nietrzeźwy - w organizmie miał ponad promil alkoholu.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj