Przywłaszczył maszyny rolnicze warte ponad 2 mln zł

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
24-09-2018,18:40 Aktualizacja: 24-09-2018,18:48
A A A

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 48-letni mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski (woj. lubelskie). Tak zadecydował Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim, na wniosek prokuratury i policji.

Mężczyzna podejrzany jest o przywłaszczenie autobusu i maszyn rolniczych o łącznej wartości ponad 2 mln zł.

Za przywłaszczenie powierzonego mienia znacznej wartości grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

cba, ZS CKR w Golądkowie, kursy rolnicze, Piotr Kaczorek, Prokuratura Regionalna w Białymstoku

Wyłudzili milion złotych na kursy rolnicze, których nie było

Dwoje przedsiębiorców z branży szkoleniowej zostało zatrzymanych przez warszawskich funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Według śledczych wyłudzili milion złotych unijnego dofinansowania na fikcyjne kursy w Centrum Kształcenia...
Od kilku dni funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej intensywnie pracowali nad sprawą przywłaszczenia powierzonego mienia znacznej wartości przez 48-latka z gminy Międzyrzec Podlaski.

Policjanci ustalili, że mężczyzna, prowadząc działalność gospodarczą, w kwietniu ubiegłego roku wziął w leasing autobus, ciągnik rolniczy, kombajn zbożowy i inne maszyny rolnicze o łącznej wartości prawie 2,3 mln zł. Ponieważ po jakimś czasie zaprzestał wywiązywać się z warunków umowy, została ona wypowiedziana przez bank. Pomimo ciążącego na nim obowiązku, 48-latek nie zwrócił leasingowanych maszyn i autobusu.

W miniony czwartek policjanci weszli na teren jego firmy. Tam zabezpieczyli kombajn zbożowy, który był przygotowany do transportu. Funkcjonariusze ustalają, czy jest to jedna z maszyn, którą miał przywłaszczyć 48-latek. Pracują również nad tym, by ustalić, co stało się z pozostałymi leasingowanymi przez niego maszynami.

"W sobotę Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim na wniosek radzyńskiej prokuratury i bialskiej policji zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania" - informuje Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu