Przywieźli śmieci na łąkę i trafili na policjanta

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
21-04-2020,9:55 Aktualizacja: 21-04-2020,9:58
A A A

Gdyby nie czujność będącego poza służbą policjanta z komendy powiatowej w Mogilnie, mężczyźni, którzy przywieźli ciągnikiem, a następnie zrzucili na łąkę śmieci, mogliby pozostać bezkarni.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Chałupska (pow. mogileński, woj. kujawsko-pomorskie). Stróż prawa wymijał się wówczas na drodze z ciągnikiem rolniczym marki Ursus, wiozącym na przyczepie odpady i jadącym cały czas za traktorem czarnym mercedesem.

śmieci na polu, Berlinek, gmina Jeziora Wielkie, WIOŚ Bydgoszcz

Śmieci podrzucone na pole przyjechały z innego województwa

Na polu w Berlinku (gm. Jeziora Wielkie, woj. kujawsko-pomorskie) podrzucono opakowania po produktach żywnościowych, folie, butelki oraz worki foliowe do zbierania odpadów segregowanych z nazwami firm z województwa... mazowieckiego. O...

- Widok ten zaniepokoił funkcjonariusza, dlatego zawrócił, aby z bezpiecznej odległości obserwować oba pojazdy. Po przejechaniu kilku kilometrów zauważył jak w okolicy miejscowości Wiecanowo mężczyzna kierujący mercedesem przesiadł się do ciągnika, który następnie skręcił w głąb łąki pokrytej trzcinowiskiem. Wtedy o całej sytuacji poinformował telefonicznie dyżurnego - relacjonuje st. asp. Tomasz Bartecki, oficer prasowy KPP w Mogilnie.

Przybyły na miejsce patrol przyłapał na gorącym uczynku 21-letniego mieszkańca Mogilna i 31-letniego mieszkańca Gniezna.

Zdążyli opróżnić przyczepę ze śmieci i szykowali się już do odjazdu.

- Za zrzucenie odpadów zostali ukarani mandatami w wysokości 200 złotych. Dodatkowo otrzymali po 100-złotowym mandacie za załamanie zakazu przemieszczania się oraz musieli w obecności policjantów załadować wszystko z powrotem na przyczepę - zapewnia st. asp. Bartecki.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu