Przyjechał ciągnikiem pomóc sąsiadowi. Holowanie przerwała policja

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
07-10-2021,9:15 Aktualizacja: 07-10-2021,9:32
A A A

Policjanci zatrzymali 67-latka, który kierował samochodem, mając ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna na skrzyżowaniu dróg wjechał do rowu. Pojazd wraz z pijanym kierowcą do miejsca zamieszkania holował ciągnik rolniczy.
 
Do zdarzenia doszło w Osieku (pow. brodnicki, woj. kujawsko-pomorskie). Stróże prawa otrzymali zgłoszenie, że traktor holuje samochód suzuki, za kierownicą którego siedzi pijany mężczyzna. Rzeczywiście we wskazanej miejscowości napotkali ciągnik, za którym ciągnięty był samochód.

pijani traktorzyści, Jabłonowo, powiat działdowski, wypadki z udziałem ciągników rolniczych

Pijani traktorzyści spotkali się na drodze

Dwa ciągniki rolnicze zderzyły się podczas wymijania. Jak ustalili policjanci, obaj kierowcy mieli po ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W miejscowości Jabłonowo (pow. działdowski, woj. warmińsko-mazurskie) na prostym odcinku drogi, podczas...

"Po zatrzymaniu do kontroli drogowej okazało się, że za kierownicą suzuki siedział 67-latek, który miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna na jednym ze skrzyżowań w gminie Osiek nie dostosował prędkości do warunków drogowych - auto uderzyło w krawężnik i wpadło do rowu. Do pomocy 67-latkowi w wyciągnięciu pojazdu przyjechał sąsiad" - relacjonuje Komenda Powiatowa Policji w Brodnicy.

Funkcjonariusze zatrzymali 67-letniego mężczyznę. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, mieszkańcowi powiatu brodnickiego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Stracił już prawo jazdy.

Przed sądem będą też odpowiadać dwa pijani traktorzyści ujęci w powiecie włodawskim (woj. lubelskie). W Kaplonosach "drogówka" zatrzymała do kontroli kierującego ciągnikiem rolniczym, u którego badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu. Na dodatek podczas sprawdzenia w systemach okazało się, że obowiązuje go aktywny zakaz kierowania pojazdami.

Kolejny traktorzysta został ujęty przez mieszkańca gminy Wola Uhruska w miejscowości Kosyń. Mężczyznę zaniepokoiło, że kierowca pojazdu rolniczego porusza się po drodze bez oświetlenia. Podejrzewając, że może znajdować się pod działaniem alkoholu, postanowił udaremnić mu dalszą jazdę i powiadomić policję. Po przebadaniu alkomatem przez funkcjonariuszy okazało się, że 25-latek z gminy Hańsk kierował w stanie po użyciu alkoholu i na dodatek bez wymaganych uprawnień do kierowania.
 

Poleć
Udostępnij