Przekręt na owocach. 35-latek trafił do aresztu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
12-01-2022,18:20 Aktualizacja: 12-01-2022,18:26
A A A

Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu wobec 35-latka bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna podejrzany jest o oszustwo podczas zakupu niemal 20 ton nektarynek.

Zwalczający przestępczość gospodarczą funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej (woj. lubelskie) w październiku ubiegłego roku ustalili, że tamtejszy przedsiębiorca stracił ponad 100 tysięcy złotych podczas sprzedaży nektarynek.

wirtualne ciągniki, Tomasz Żerański, powiat ostrołęcki, zakupy w internecie

Kolejny rolnik "nabity" w ciągnik. Zaliczka wystarczyła oszustowi

Pieniądze z zaliczki i zszargane nerwy - to koszty poniesione przez rolnika, który postanowił kupić ciągnik za 60 tysięcy złotych, wystawiony do sprzedaży w internecie. Maszyna do niego nie trafiła. Do funkcjonariuszy Komendy Miejskiej...

Z uzyskanych informacji wynikało, że nieznane osoby działające rzekomo w imieniu jednej z katowickich firm zakupiły od pokrzywdzonego niemal 20 ton tych owoców. Towar został odebrany, ale zapłaty nie było.

- Pokrzywdzony potwierdził posiadane przez policjantów informacje, dodając, że do transakcji doszło na początku września. Przyznał, że mężczyźni kontaktowali się z nim po transakcji i twierdzili, że część towaru jest zepsuta, a oni chcą negocjować kwotę zakupu. Niestety, do teraz nie opłacili wystawionej faktury - wyjaśnia kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej KMP.

Śledczy ustalili personalia podejrzanego o udział w sprawie. Okazało się, że jest to 35-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna został zatrzymany w województwie lubuskim.

- Został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut. Bialski sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. 35-latek odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę za podobne przestępstwo - informuje policjantka.

Oszustwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara może zostać zwiększona o połowę.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj