Przekręt na mleku. Codziennie kradli ponad 1000 litrów

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
02-01-2017,19:00 Aktualizacja: 02-01-2017,22:13
A A A

Dwaj pracownicy fermy na terenie powiatu wschowskiego (woj. lubuskie) odbierającej mleko do spółki z rolnikami-producentami "wyprowadzili" w sumie z przedsiębiorstwa surowiec o wartości blisko miliona złotych - tak wynika z ustaleń śledczych ze Wschowy.

Tamtejsi funkcjonariusze specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej rozpracowywali grupę od kilku miesięcy.

ptasia grypa, wirus ptasiej grypy, kolejne ogniska ptasiej grypy w Polsce

Policjanci i wojsko w walce z ptasią grypą

Kontrole przewożonych ładunków, patrole przy matach dezynfekcyjnych, eskorta transportów do zakładów utylizacyjnych - policjanci i wojskowi mają w województwie lubuskim mnóstwo pracy w związku z ptasią grypą....
Zaangażowani do działań policjanci wytypowali i zatrzymali pięć osób związanych z tym nielegalnym procederem.

- W trakcie realizowanych czynności ustalono, iż dwóch mężczyzn, w wieku 36 i 45 lat, pracowników firmy odbierającej mleko od producentów, opracowało metodę, która pozwoliła im na "wygospodarowanie" dla siebie mleka w ilości ok. 1000 litrów dziennie. W swój proceder wtajemniczyli jeszcze trzech mężczyzn w wieku 34-47 lat, rolników-producentów mleka, na których rozpisywali uzyskaną nadwyżkę mleka, a ci wystawiali zawyżone faktury - opisuje asp. sztab. Piotr Kuźma z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

Według funkcjonariuszy mężczyźni dokonali zaboru mleka na kwotę prawie 1 miliona złotych. Wschowska prokuratura w komunikacie uściśla, że w grę wchodzi kwota nie mniejsza niż 960 tys. zł.

oszustwo, niewypłacalna ubojnia, unojnia w Żukowie, policja, prokuratura

Niewypłacalna ubojnia i kilkuset oszukanych rolników

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku postawiła zarzuty oszustwa na dużą skalę trzem przedstawicielom spółki z Żukowa (woj. pomorskie) prowadzącej ubojnię. Poszkodowanych jest wielu rolników i hodowców drobiu. Przedsiębiorstwo decyzją...
Informuje, że prowadzi śledztwo wobec czterech mężczyzn. I nie ma wątpliwości, że działali oni w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

"Dotychczas  dokonano przesłuchania świadków, zabezpieczono stosowną dokumentację, przedstawiono podejrzanym zarzuty przestępstwa oszustwa w stosunku do mienia o znacznej wartości" - relacjonuje prokuratura.

Na jej wniosek Sąd Rejonowy we Wschowie wobec jednego z mężczyzn (uznanego za pomysłodawcę przestępczego procederu) zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Wobec pozostałych podejrzanych prokurator zastosował poręczenia majątkowe.

Poleć
Udostępnij