Pride of Poland 2017 w sierpniu. 61 koni wystawionych na aukcję

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
30-03-2017,11:40 Aktualizacja: 30-03-2017,12:30
A A A

Stadnina koni arabskich w Janowie Podlaskim przygotowuje się już do aukcji Pride of Poland. Prezes Sławomir Pietrzak zapewnia, że z ubiegłorocznej imprezy wyciągnięto wnioski i najbliższa przebiegnie bez problemów.

Dni konia arabskiego w Janowie Podlaskim zaplanowane są w tym roku w dniach 11-14 sierpnia. Najważniejszym punktem święta będzie z pewnością XLVIII aukcja Pride of Poland, która odbędzie się 13 sierpnia.

Dni Konia Arabskiego, pride of poland, janów podlaski,karol tylenda

Prokuratura sprawdzi aukcję koni w Janowie Podlaskim

PO złoży wniosek do prokuratury w sprawie niedopełnienia obowiązków służbowych przy organizacji aukcji koni w Janowie Podlaskim - zapowiedziała w czwartek posłanka PO Dorota Niedziela. Wniosek będzie dotyczył "prawdopodobnie"...

Janowska stadnina będzie przy okazji obchodzić 200-lecie, więc dla odwiedzających i gości przygotowuje wiele atrakcji. Odsłonięta ma być pamiątkowa tablica, rozegrany zostanie pierwszy wyścig koni arabskich, odbędzie się parada hodowlana, a ponadto przewidziane są liczne pokazy.

Na aukcję wystawionych zostanie 61 koni - 42 ze stadnin państwowych i 19 od prywatnych hodowców. Janów Podlaski na sprzedaż wytypował 18 klaczy i ogiera.

- Jest tendencja do kupowania koni młodych, które potem można prezentować na różnych imprezach. Dlatego w tym roku właśnie takie przeważają. Przedstawiamy konie młode, ale już utytułowane, a także matki, które urodziły już źrebięta - podkreśla Sławomir Pietrzak.

Gwiazdami aukcji będą z pewnością: Wołogda, Anawera oraz Prunella, Młodzieżowa Czempionka Polski. - Konie będą przygotowywane do aukcji pielęgnacyjnie i przez trening, kiedy będą uczone ustawiania i prezentacji w ruchu. W pierwszych dniach maja zwierzęta będą fotografowane do katalogu aukcyjnego - mówi Anna Stefaniuk, główny specjalista do spraw hodowli koni w stadninie koni w Janowie Podlaskim.

[WIDEO] Konie prezentują się okazale. Trwają przygotowania do Pride of Poland 2017

źródło: pulsmiasta.tv

Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE