Prezydent życzy rolnikom wysokich plonów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Karol Kostrzewa PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
01-06-2020,9:25 Aktualizacja: 01-06-2020,9:32
A A A

- Życzę rolnikom, aby z pól w całym naszym kraju zebrali jak największy plon, aby byli traktowani uczciwie przez skupujących płody rolne, szczęść Boże polskim rolnikom - mówi Andrzej Duda.

Prezydent w TVP1 z okazji Zielonych Swiątek, jak potocznie nazywane jest święto Zesłania Ducha Świętego, złożył rolnikom życzenia.


święto ludowe,jan krzysztof ardanowski, rolnictwo, produkcja żywności

Rolnicy zasługują na szacunek. Dzięki nim mamy co jeść

- Polska wieś zasługuje na szacunek, bądźmy wdzięczni polskim rolnikom - apelował Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa z okazji Święta Ludowego. Szef resortu z okazji Święta Ludowego złożył wieniec przed pomnikiem Wincentego Witosa w...

- Przede wszystkim życzę, żeby z tych pól (...) w całym naszym kraju zebrali w tym roku jak największy plon, żeby płody rolne były kupowane po uczciwej cenie przez tych, którzy je skupują, czyli - krótko mówiąc - żeby rolnik był traktowany uczciwie. Żebyśmy my, jako polskie władze, dali też radę w jak największym stopniu zabezpieczyć rolnika - by tę uczciwość mu zapewnić - mówił Duda.

Życzył rolnikom, aby w czasie dożynek, czasie podsumowań zbiorów byli uśmiechnięci, zadowoleni, mieli zapewnione zasiewy na następny rok i byli zabezpieczeni, jeżeli chodzi o wszelkie możliwości rozwoju gospodarstwa na następne lata.

- Żeby ten rok nie przyniósł im trosk, aby mogli gospodarować spokojnie, czyli powiem - akurat idealnie pasuje to w święto Zesłania Ducha Świętego: szczęść Boże polskim rolnikom - powiedział prezydent.

Dodał, że chciałby, żeby nie było żadnych klęsk żywiołowych, żeby rolnicy nie musieli się martwić; zaznaczył, że zaczęły padać deszcze i niebezpieczeństwo suszy w tym roku zmniejszyło się.

- Ale oczywiście susza głęboka, hydrologiczna cały czas jest zagrożeniem. W związku z powyższym musimy dziś realizować program retencji, zwłaszcza małej retencji. Jest to pewna zmiana filozofii - program, który będzie trwał lata, ale wdrażamy go i chciałbym, byśmy go nadal realizowali - powiedział Andrzej Duda.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj