Prezydent weźmie udział w pierwszym spotkaniu Porozumienia Rolniczego

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mariusz Polit PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
19-02-2019,8:05 Aktualizacja: 19-02-2019,8:11
A A A

Andrzej Duda w środę weźmie udział w inaugurującym spotkaniu Porozumienia Rolniczego, które ma pomóc w debacie nad zmianami w polskim rolnictwie.

Porozumienie Rolnicze swoim patronatem objął właśnie prezydent. Jak mówił niedawno minister Jan Krzysztof Ardanowski, z inicjatywy organizacji - KRIR oraz tych należących do COPA-COGECA - powstała propozycja stworzenia instytucji dialogu społecznego w rolnictwie, tak by rozwiązać problemy między interesariuszami w całym łańcuchu od producenta do konsumenta.

protesty rolników, blokady dróg krajowych, agrounia, michał Kołodziejczak, jan krzysztof ardanowski, produkcja żywności

Ardanowski o protestach AGROunii. Za każdym razem mają inne postulaty

Postulaty od Sasa do Lasa - tak Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa skomentował w środę postulaty protestujących rolników z AGROunii. Szef resortu rolnictwa pytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia o protesty rolników...

W ramach nowej instytucji mają powstać grupy robocze.

Zaproszeni mają być przedstawiciele innych resortów i wszystkich organizacji rolniczych.

- Jeżeli zajdzie potrzeba, zaangażowany zostanie cały potencjał naukowy podległy rządowi oraz resortowi rolnictwa - wskazał szef resortu.

Porozumienie Rolnicze ma, zdaniem Ardanowskiego, w ciągu kilku tygodni doprowadzić do wypracowania wniosków i zaleceń, które będą podstawą do zmian legislacyjnych w Polsce - w postaci ustaw bądź rozporządzeń.
 
W kraju jest zarejestrowanych ok. 200 organizacji rolniczych.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj