Premier zapewnia sadowników: nie zostawimy was w potrzebie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Piotr Doczekalski PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
23-09-2019,8:05 Aktualizacja: 23-09-2019,8:10
A A A

- Rolnictwo to kluczowy sektor naszej gospodarki narodowej. Produkcja rolna, sadownicza zależy od sezonu - w zeszłym roku na rekompensaty z powodu suszy przekazaliśmy 2,3 mld zł - mówił premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu wziął udział w 40. Trzebnickim Święcie Sadów. Zaznaczył, że po raz pierwszy jest w Trzebnicy na tym święcie, choć w latach 80. bywał w tym mieście podczas pielgrzymek.

eksport jabłek na tajwan, sadownictwo, giorin, tajwan, jabłka

Tajwan otwiera rynek dla polskich jabłek

Tajwan jest kolejnym krajem poza unijnym, do którego, na podstawie ustalonych dwustronnie przepisów fitosanitarnych, będą wkrótce eksportowane polskie jabłka - poinformowało ministerstwo rolnictwa. 9-12 września z inicjatywy...

- Rozmawiając z wojewodą dolnośląskim o grze naszych siatkarzy z Hiszpanami doszliśmy do wniosku, że musieli jeść przed meczem trzebnickie jabłka. Ligol, champion, gala - to gatunki, które rozsławiają imię Polski na całym świecie, są naszymi najlepszymi ambasadorami marki polskiej - podkreślił.

Morawiecki dodał, że produkcja rolna, sadownicza i spożywcza w dużym stopniu zależy od sezonowości, od okoliczności zewnętrznych. - W zeszłym roku na rekompensaty z powodu suszy przekazaliśmy 2,3 mld zł, to rekordowa kwota. Nie zostawiamy sadowników w potrzebie. Rolnictwo to kluczowy sektor naszej gospodarki - zauważył.

Jak podkreślił do naszego kraju przybywają delegację z całego świata by kupować jabłka. - Do Polskie zawitała ostatnio delegacja z Tajwanu, by kupić kontenery owoców - zaznaczył.

Premier odwiedził stoiska, na których podczas Święta Sadów sprzedawane są owoce rosnące na uprawach w okolicach Trzebnicy.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu