Premier zapewnia. Przed żniwami powstanie pakiet wsparcia rolników

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Marcin Musiał PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
08-06-2018,14:35 Aktualizacja: 08-06-2018,14:50
A A A

W ciągu kilku tygodni, przed żniwami zostaną zaproponowane nowe rozwiązania dla rolników, specjalny pakiet wsparcia polskiej wsi - zapowiedział w piątek w Toruniu premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu uczestniczył w konferencji "Gospodarcza Suwerenność" w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Zapewnił, że los rolników i wsi jest dla niego szczególnie ważny dlatego, że gospodarze byli grupą najbardziej pokrzywdzoną w czasach transformacji.

krzysztof jurgiel, rynek owoców i warzyw, import ziemniaków, robert telus, diorota niedziela

Jurgiel: nasz cel to zapewnienie opłacalności produkcji

Zapewnienie opłacalności produkcji rolnej jest jednym z celów ministerstwa rolnictwa. Opracowano programy działań na poszczególnych rynkach, w tym także owoców i warzyw - poinformował w Sejmie Krzysztof Jurgiel, szef resortu....

- I dlatego dzisiaj, jeszcze przed sezonem żniwnym, zaproponujemy nowe rozwiązania dla rolników. W ciągu najbliższych kilku tygodni zaproponujemy specjalny dodatkowy pakiet, żeby wspierać wieś, bo wieś nie tylko jest tym miejscem, gdzie patriotyzm przetrwał w pięknym kształcie, ale może być wspaniałym rozsadnikiem nowoczesności - powiedział premier.

Według niego nie jest prawdą, że produkty rolne muszą być sprzedawane na niskich marżach.

- Produkty rolno-spożywcze mogą być sprzedawane z ogromnym zyskiem. Ale w odpowiedni sposób państwo musi pomagać w poszczególnych sektorach rolniczych. Na pewno, z mozołem, potykając się, ale na pewno będziemy to robili w najbliższych latach - podkreślił szef rządu.
 

Poleć
Udostępnij