Pracownicy ARiMR będą manifestować pod ministerstwem. Chcą podwyżek i premii

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
16-09-2021,13:55 Aktualizacja: 16-09-2021,14:02
A A A

NSZZ "Solidarność" Pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa organizuje 22 września manifestację pod siedzibą ministerstwa rolnictwa.

Jak podkreślono w komunikacie organizacji na Facebooku, celem zgromadzenia jest zwrócenie uwagi na problem niskich wynagrodzeń w ARiMR oraz niewystarczającą ilość pieniędzy przekazywanych z budżetu państwa przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na prawidłowe funkcjonowanie agencji.

ARiMR, MRiRW, Kodeks spółek handlowych

Resort chce, by ARiMR zakładała spółki, kupowała akcje i udziały

Wprowadzenie możliwości zakładania spółek i nabywania udziałów lub akcji spółek przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przewiduje projekt zmiany ustawy o ARiMR, skierowany przez ministerstwo rolnictwa do...

"Jest to część działań naszego związku w ramach prowadzonego z pracodawcą sporu zbiorowego. Głównymi postulatami są żądania płacowe, przede wszystkim wzrost wynagrodzeń o 1500 zł brutto i wprowadzenie premii regulaminowej w wysokości 1500 zł na kwartał" - czytamy w komunikacie.

NSZZ "Solidarność" Pracowników ARiMR jest w sporze zbiorowym z pracodawcą od 9 marca br. Związek oprócz podwyżek żąda m.in. wprowadzenia dodatku funkcyjnego dla pracowników, którzy w zakresie czynności mają dodatkowe zadania oraz dodatku za pracę w terenie.

Chce też zminimalizowania różnic w wynagrodzeniach na tych samych stanowiskach pracy czy też wprowadzenie do regulaminu wynagradzania ścieżki awansu zawodowego.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj