Pożyczył ciągnik i przyczepę. Tony skradzionego zboża załadował wiadrem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
26-09-2022,14:50 Aktualizacja: 26-09-2022,15:04
A A A

Pod osłoną nocy 40-latek kradł zboże, ładując je wiadrem na pożyczony zestaw rolniczy. Nielegalnie pozyskał 8 ton ziarna, a ponadto zniszczył traktorem uprawę kukurydzy.

Zawiadomienie o kradzieży zboża i zniszczeniu pola uprawnego otrzymali stróże prawa z Lewina Brzeskiego (pow. brzeski, woj. opolskie). Z relacji poszkodowanego wynikało, że z magazynu w jednej z miejscowości w gminie miało zniknąć 8 ton pszenicy.

złodziej cukru, Dorota Krukowska-Bubiło, powiat zamojski, gmina Miączyn

Kierowca ciężarówki kradł cukier. Wymyślił "patent" z wodą

Ciekawy sposób kradzieży - będącego ostatnio towarem deficytowym - cukru wymyślił sobie 56-letni pracownik firmy przewozowej. Zawyżał wagę pojazdu przed załadunkiem poprzez pojemniki z wodą, którą następnie wylewał w czasie ładowania...

"Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Już dzień po zgłoszeniu ustalili podejrzewanego. To 40-letni mieszkaniec gminy Lewin Brzeski. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna pożyczył traktor od jednego z sąsiadów, a przyczepę od drugiego. W nocy pojechał do oddalonej o kilka kilometrów miejscowości i wjechał do magazynu. Przez całą noc, przy wykorzystaniu wiadra, załadował na przyczepę 8 ton pszenicy" - przekazuje Komenda Powiatowa Policji w Brzegu.

Mężczyzna, jadąc po łup, postanowił skrócić sobie drogę. Kilka kilometrów przejechał środkiem pola, na którym rosła kukurydza i zniszczył 60 arów uprawy.

"Podejrzany spowodował straty w wysokości 17 tys. zł. Zabrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie dwóch zarzutów, do których przyznał się. Dotyczą kradzieży i zniszczenia mienia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności" - podsumowuje brzeska KPP.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu