Pożar za pożarem. Płoną całe gospodarstwa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
04-01-2016,11:10 Aktualizacja: 04-01-2016,11:56
A A A

Strażacy z całego kraju mają mnóstwo pracy. Z powodu siarczystych mrozów i konieczności dogrzewania pomieszczeń, dochodzi do coraz większej liczby groźnych zdarzeń.

Tylko na Mazowszu w okresie 1-3 stycznia doszło do 246 pożarów, w których pięć osób zostało poszkodowanych a jedna straciła życie. 

Bardzo trudna sytuacja panuje również w województwie świętokrzyskim, gdzie w nocy temperatura spadała miejscami nawet do -20 stopni Celsjusza.  To ekstremalnie trudne warunki dla strażaków, którzy każdego dnia biorą udział w niebezpiecznych akcjach.

pożar, Zalewo, Lech-Drób, Iława, straty, straż pożarna

Pożar w zakładzie drobiarskim. 20 mln zł strat i 550 osób bez pracy

Policjanci z Iławy (woj. warmińsko-mazurskie) wyjaśniają okoliczności pożaru, do którego doszło na terenie spółki Lech-Drób Zalewo. Firma jest jednym z największych pracodawców w regionie. Dramat na terenie zakładu...
Jedna z najbardziej dramatycznych sytuacji miała miejsce w miejscowości Skrzelczyce (gmina Pierzchnica) w powiecie kieleckim, gdzie w nocy z piątku na sobotę doszło do pożaru kompleksu budynków. Płonął budynek mieszkalny, obora i stodoła. Wewnątrz znajdowały się zwierzęta.

Jak informuje Komenda Wojewódzka PSP w Kielcach, w trwających pond 19 godz. działaniach brały udział 24 zastępy ochotniczej i państwowej straży pożarnej. Żeby skutecznie walczyć z ogniem, strażacy użyli specjalistycznego sprzętu, między innymi drabiny mechanicznej, cysterny oraz kontenera ze sprzętem inżynieryjnym i ochrony dróg oddechowych.

Informację o pożarze przekazał strażakom właściciel gospodarstwa rolnego, który wraz z rodziną starał się ratować pozostawione w zabudowaniach zwierzęta.

Niestety, droga do obory wiodła przez stodołę, która stała w płomieniach. Właśnie dlatego przybyli na miejsce strażacy użyli specjalistycznych wentylatorów, usuwając dym. Dzięki temu udało się uratować 16 krów i 2 konie.

pożar,podlaskie,świnie,trzoda chlewna,słoma,policja,straż pożarna

Dramatyczny pożar oboro-stodoły. Spłonęło ponad 50 świń

Miniona noc była bardzo pracowita dla strażaków z powiatu wysokomazowieckiego (woj. podlaskie). W miejscowości Jabłoń-Jankowice koło Wysokiego Mazowieckiego spłonęła potężna oboro-stodoła. Pierwsze informacje o pożarze dotarły do...
Nad ranem pożar ugaszono, ale kolejnych kilka godzin prowadzono prace zabezpieczające. W stodole, od której zaczął się pożar, znajdowało się terenowe auto, które doszczętnie spłonęło - informuje TVP3 Kielce. Dzięki szybkiej akcji, strażakom udało się uratować sprzęt rolniczy, w tym m.in. kombajn i ciągnik. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

W minionym roku w całej Polsce powstało ponad 4 tys. pożarów, w których zostały poszkodowane 342 osoby a 60 straciło życie. Tylko od września 2015 r. odnotowano ponad 1330 pożarów w obiektach mieszkalnych, w których zostało poszkodowanych 110 osób a 18 straciło życie.

Straż pożarna przypomina o dokonaniu okresowych przeglądów urządzeń grzewczych, instalacji gazowej, elektrycznej, wentylacyjnej oraz kominowej. Dla własnego bezpieczeństwa w mieszkaniu warto zainstalować domową czujkę dymu, która ostrzeże nas głośnym sygnałem dźwiękowym o powstaniu ognia.

Natomiast, użytkownicy pieców gazowych lub opalanych węglem mogą zabezpieczyć życie swoje rodziny montując czujkę czadu (tlenku węgla).

Poleć
Udostępnij
Skomentuj