Polska wieprzowina ma wrócić na japoński rynek

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
28-02-2015,7:00 Aktualizacja: 01-03-2015,18:29
A A A

- Jest szansa na otwarcie japońskiego rynku dla polskiej wieprzowiny - uważa wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Kazimierz Plocke. Jak podkreślił, taka decyzja może zapaść już w najbliższych tygodniach.

Plocke towarzyszył prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu w dwudniowej wizycie w Japonii. Tokio nałożyło embargo na eksport polskiej wieprzowiny po wystąpieniu w naszym kraju przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF).

O eksporcie wieprzowiny wiceszef resortu rolnictwa rozmawiał z japońskimi ministrami rolnictwa oraz gospodarki, przemysłu i handlu. - Rozmawialiśmy, co możemy zrobić, by przyspieszyć decyzję, która otworzy rynek japoński dla wieprzowiny z Polski - powiedział Plocke.

Jak zaznaczył, także premier Japonii Shinzo Abe ma zaangażować się w przyspieszenie decyzji, umożliwiającej otwarcie japońskiego rynku. - Myślę, że jest to kwestia najbliższych tygodni - mówił wiceminister.

Plocke podkreślił też, że mamy "zielone światło jeśli chodzi o eksport polskich produktów ekologicznych". - Będziemy zachęcać polskich wytwórców do eksportowania do Japonii - dodał wiceminister rolnictwa.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj