Policjanci na koniach w środku lasu

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
30-01-2019,18:30 Aktualizacja: 30-01-2019,18:47
A A A

Na Podkarpaciu jest wiele miejsc, do których nie sposób dojechać samochodem. Wtedy do akcji wkraczają funkcjonariusze na koniach, którzy skutecznie płoszą kłusowników i złodziei drewna.

Policjanci na koniach często patrolują kompleksy leśne na terenie powiatu krośnieńskiego.

Działania mundurowych mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa turystom oraz zapobieganie popełnianiu przestępstw.

wypadek, policja, lubelskie, gmina Stary Zamość

Śmiertelny wypadek. Koń przygniótł woźnicę?

Do tragicznego wypadku podczas transportu drewna saniami doszło 21 grudnia w gminie Stary Zamość (pow. zamojski, woj. lubelskie). 57-letni mężczyzna prawdopodobnie został przygnieciony przez zaprzęgniętego do sań konia. Ten mieszkaniec gm. Stary...
Czarnorzecko-Strzyżowski Park Krajobrazowy, to rozległy teren rozciągający się między Pogórzem Strzyżowskim i Dynowskim. Jego część stanowi Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu, który o każdej porze roku przyciąga turystów i pasjonatów górskich wędrówek.

"W celu zapewnienia bezpieczeństwa odwiedzających ten zakątek powiatu krośnieńskiego, mundurowi realizują systematyczne patrole leśnych ostępów. Policjanci na koniach kontrolują rozległe tereny parku, zapuszczając się nawet w najbardziej odległe zakamarki lasu. Docierają w miejsca, gdzie nie można dojechać samochodem, a piesza wędrówka mogłaby trwać nawet kilka godzin" - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Podczas patrolu policjanci zwracają szczególną uwagę na nielegalne wjazdy do lasu pojazdów silnikowych, kradzież drewna oraz przypadki kłusownictwa.

Do służby angażowani są funkcjonariusze Ogniwa Konnego Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie wspierani przez mundurowych z komisariatów podległych KMP w Krośnie.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!