Policja o proteście rolników w stolicy: wystawiono mandaty karne

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Bartłomiej Figaj PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
13-10-2020,22:05 Aktualizacja: 13-10-2020,22:50
A A A

W trakcie dzisiejszych zabezpieczeń policjanci nałożyli łącznie 10 mandatów karnych. Skierowanych zostanie 31 wniosków o ukaranie do sądu, oraz sporządzono 22 notatki do sanepidu - poinformował we wtorek wieczorem rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

We wtorek w centrum Warszawy odbył się protest rolników przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Wśród zgromadzonych, którzy przyjechali do stolicy byli członkowie i sympatycy m.in. AGROunii, Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych, PSL.

protest rolników, Warszawa, protest rolników w stolicy, protest rolników w Warszawie

Tak wielkiego protestu rolników Warszawa dawno nie widziała

We wtorek po południu zakończył się protest rolników, którzy przyjechali do Warszawy, by protestować przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Wśród zgromadzonych, którzy przyjechali do stolicy byli członkowie i...

Protestujący przynieśli ze sobą biało-czerwone flagi, a także transparenty z hasłami m.in.: "Nie dla +5+ Kaczyńskiego", "Chcemy hodować w spokoju", "Ani Stalin, ani Lenin nie wymyślił co PiS zmienił". Protestujący przeszli z Placu Zawiszy przed Sejm i Senat.

We wtorek wieczorem w rozmowie z PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak przekazał dane dotyczące pracy stołecznych policjantów. - W trakcie dzisiejszych zabezpieczeń policjanci nałożyli łącznie 10 mandatów karnych. Skierowanych zostanie 31 wniosków o ukaranie do sądu, oraz sporządzono 22 notatki do sanepidu - wyliczył policjant.

Wskazał, że powyższe czynności były związane między innymi z nieprzestrzeganiem obostrzeń. - Mowa m.in. o niezachowaniu odległości pomiędzy zgromadzeniami - zaznaczył dodając, że w tych przypadkach wobec części organizatorów skierowane zostaną wnioski o ukaranie do sądu.

WIDEO Protest rolników zabezpieczało kilka tysięcy policjantów z całego kraju

piątka dla zwierząt, protest, rolnicy, hodowcy zwierząt, producenci zwierząt, Agrounia, protest rolniczy, rolnictwo

Nieoficjalnie: ponad 50 tysięcy rolników protestuje w Warszawie

"Polski rolnik się nie podda!", "Nie oddamy polskiego rolnictwa!", "Walczymy o swój byt!", "Nie dla 5 Kaczyńskiego", "Ani Stalin, ani Lenin, nie wymyślił co PiS zmienił", "Puda? To się...

- Ponadto wspomnieć należy o pojedynczych przypadkach użycia środków przymusu bezpośredniego przez policjantów w postaci siły fizycznej. Miało to miejsce w okolicach Sejmu, kiedy to próbowano przerwać kordon policyjny - powiedział rzecznik KSP.

Poinformował również, że policjanci ukarali uczestników protestu za używanie i posiadanie pirotechniki.

- Szczegółowej analizie poddana zostanie także liczba poszczególnych zgromadzeń. Jeżeli którekolwiek z nich przekroczyło dopuszczalną liczbę uczestników, czyli 150 osób, będą kierowane kolejne wnioski - podkreślił.

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt, przeciwko której we wtorek protestowali rolnicy, wprowadza m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra z wyjątkiem królika, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych oraz ogranicza ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych.

Poleć
Udostępnij