Policja likwiduje nielegalne plantacje konopi. Wpadli podczas podlewania

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
26-06-2019,13:50 Aktualizacja: 26-06-2019,13:55
A A A

Dwaj mieszkańcy powiatu biłgorajskiego (woj. lubelskie) zostali zatrzymani w związku z uprawą konopi indyjskich na polu. Ujęto też 33-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego (woj. dolnośląskie) za prowadzenie takiej plantacji w lesie.

Policjanci z wydziału kryminalnego biłgorajskiej komendy powiatowej, bazując na zgromadzonych informacjach, interweniowali na terenie gminy Potok Górny. Miała tam znajdować się nielegalna plantacja krzewów konopi, co się potwierdziło.

konopie indyjskie, plantacja konopi, narkotyki, marihuana, plantacja konopi w lesie, policja

Marihuana w lesie. Policjanci znaleźli kolejną dobrze ukrytą plantację

Blisko 750 porcji narkotyku mogło powstać z krzewów konopi oraz suszu roślinnego zabezpieczonego przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji Kaliszu. Rośliny rosły na specjalnie przygotowanej leśnej plantacji. W...

- Na miejscu zastali dwóch mężczyzn podlewających sadzonki, którzy na ich widok zaczęli uciekać. Po pościgu zatrzymano jednego z nich i szybko ustalono dane personalne drugiego. Jak się okazało, byli to mieszkańcy powiatu biłgorajskiego w wieku 21 i 22 lat - relacjonuje sierż. szt. Joanna Klimek, oficer prasowy KPP w Biłgoraju.

Stróże prawa zabezpieczyli na polu 150 sztuk sadzonek konopi indyjskich innych niż włókniste, we wczesnej fazie wzrostu. Zatrzymani usłyszeli zarzuty, a prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju - grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Przed obliczem wymiaru sprawiedliwości stanie również 33-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, ujęty w sprawie uprawy konopi na terenie leśnym. Plantację namierzyli i zlikwidowali policjanci wraz z przedstawicielami Straży Leśnej Nadleśnictwa Świdnica.

"Funkcjonariusze ujawnili uprawę znajdującą się w ustronnym miejscu, w kompleksie leśnym. Zabezpieczyli ponad 100 krzewów konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu. Można byłoby z nich uzyskać ponad 10 tys. porcji marihuany gotowej do sprzedaży" - podaje KPP w Świdnicy.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj