Podpalił pole, las i budynek. 29-latek już jest w areszcie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
26-08-2020,13:05 Aktualizacja: 26-08-2020,13:20
A A A

Policjanci z Mławy (woj. mazowieckie) zatrzymali podpalacza działającego na obszarach wiejskich. 29-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Stróże prawa otrzymali zgłoszenie o pożarze w miejscowościach Zalesie i Garlino. Płonął opuszczony budynek oraz pole uprawne - zniszczone zostało zboże na powierzchni około 20 arów.


pożary nieużytków, podpalenia, Agnieszka Zaworska, powiat jarociński

Areszt dla podejrzanego o serię podpaleń

Policjanci z Jarocina zatrzymali 26-latka podejrzanego o wzniecanie pożarów na nieużytkach rolnych. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące - poinformowała st. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy tamtejszej policji. Zdaniem...

- Podczas interwencji patrol został powiadomiony przez straż pożarną o kolejnym pożarze. Tym razem płonął prywatny las w miejscowości Krzywonoś. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą podpaleń może być jedna osoba - relacjonuje asp. szt. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Mundurowi sprawdzali teren pobliskich miejscowości i w Nosarzewie Borowym zauważyli młodego, podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Został zatrzymany po krótkim pościgu.

- Miał przy sobie kilka opakowań zapałek oraz kilka zapalniczek. To 29-latek bez stałego miejsca zamieszkania. W rozmowie z interweniującymi policjantami oświadczył, że podpalił pole, las i budynek. W organizmie miał ponad promil alkoholu. Został osadzony w areszcie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności - podaje asp. szt. Pawłowska.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement