Po co powstał KOWR? Nawet minister nie wie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
03-12-2019,17:00 Aktualizacja: 03-12-2019,20:42
A A A

- Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa - Bóg wie, po co powstał. Jest to instytucja, co do której ja nie wiem, jaki był zamysł. I mówię to publicznie - wyznał Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa.

Prezentując plany resortu na najbliższe lata podczas posiedzenia sejmowej komisji rolnictwa, szef resortu zaznaczał jednak, że skoro KOWR został uruchomiony i funkcjonuje, to ma wykazywać się realną pomocą dla rolnictwa.

arimr, jan krzysztof ardanowski, maria fajger, tomasz nowakowski

Ardanowski ostro krytykuje ARiMR. Wyciekło nagranie z narady

- Skandalem jest to, że tysiące wniosków na modernizację leżą i nie są obrobione - grzmiał Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa na spotkaniu z kierownictwem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nagranie z wystąpieniem...

- A nie tylko zarządzaniem paroma hektarami, które jeszcze zostały w zasobie państwowym. Ma zająć się wspieraniem rolnictwa tam, gdzie jest to niezbędne. Tworzeniem pomocy na rynkach, eksportem, wspieraniem firm przetwórczych, ale również innowacyjnością, testowaniem. Testowaniem w swoich gospodarstwach, bo KOWR takimi dysponuje. Jest to istotne, bo nie do końca wiemy, jaki będzie efekt. Ktoś musi czasami frycowe zapłacić, więc można to również robić w gospodarstwach skarbowych. Jest to także jedno z zadań Ośrodka - mówił minister.

Jak wskazywał, np. produkcja owoców miękkich upadła w Europie Zachodniej, bo zabrakło ludzi do pracy. To samo grozi Polsce.

- Naszym wspólnym zadaniem jest więc szukanie rozwiązań, które na świecie ktoś wymyślił i które się sprawdziły. A jeśli nawet są to rozwiązania nie do końca zweryfikowane, to podejmujmy również trud weryfikacji. Tym zagadnieniem zajmuje się między innymi, oprócz wielu innych zadań, jedna z komórek KOWR - dodawał Ardanowski.

KOWR powstał 1 września 2017 roku na bazie zlikwidowanych Agencji Nieruchomości Rolnych (ANR) i Agencji Rynku Rolnego (ARR).
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.