Płonęły sterty balotów słomy i ścierniska. Seryjnym podpalaczem okazał się 16-latek

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
02-11-2023,14:30 Aktualizacja: 02-11-2023,14:31
A A A

Policjanci ustalili dane nieletniego, który spowodował straty w wysokości łącznie blisko 70 tysięcy złotych w wyniku podpalenia balotów słomy i ściernisk. Akta sprawy trafiły już do sądu.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Skórczu (pow. starogardzki, woj. pomorskie) intensywnie pracowali nad sprawą podpaleń balotów słomy, ściernisk oraz śmieci, do których dochodziło od początku lipca do początku września tego roku na terenie gminy Smętowo Graniczne. Skrupulatnie zbierali materiał dowodowy oraz wszelkie informacje mogące być pomocne w zatrzymaniu osób odpowiedzialnych za te czyny. Ostatecznie ustalili, że związek z pożarami może mieć nieletni.

„Informację zdobyte przez policjantów potwierdziły się. Za podpalenia odpowiedzialny był 16-letni chłopiec, któremu funkcjonariusze przedstawili 18 zarzutów dotyczących podpaleń. Ponadto nieletni odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień” – podaje w komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Starogardzie Gdańskim.

Jak w nim zapewniono, 16-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. A śledczy zgromadzony materiał przekazali do starogardzkiego Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu