PiS przedstawi Polski Ład dla wsi

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Marcin Chomiuk, Tomasz Więcławski PAP, (zl) | redakcja@agropolska.pl
12-07-2021,10:05 Aktualizacja: 12-07-2021,11:28
A A A

Niedługo przedstawimy Polski Ład dla wsi - zapowiedział w niedzielę w Rypinie (Kujawsko-Pomorskie) wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podkreślił, że tradycją Prawa i Sprawiedliwości jest to, że formacja zawsze miała oddzielny program dla polskiego rolnictwa.

Kaczyński zapowiadając Polski Ład dla wsi, wskazał, że także w obecnym Polskim Ładzie istnieje szereg pomysłów dla wsi. Zaznaczył, że ważnym pomysłem jest m.in., by rolnicy sprzedający swój towar wielkim przedsiębiorstwom otrzymywali pieniądze z góry - na rachunek powierniczy. "Krótko mówiąc, żeby nie można ich było ciągle okradać w ten sposób, że się ich kosztem po prostu kredytuje" - mówił prezes PiS.

Polski Ład, Mateusz Morawiecki, Grzegorz Puda, Instytut Zootechniki w Balicach

Rolnictwo w Polskim Ładzie. Premier ujawnia rozwiązania

Odchudzenie biurokracji dla rolników; ustawa o rodzinnym gospodarstwie rolnym; uwolnienie rolniczego handlu detalicznego dla mniejszych gospodarstw - to niektóre rozwiązania dla rolników w Polskim Ładzie. Debata "Polski...
Kolejną - jak zaznaczył - ważną kwestią jest rolniczy handel detaliczny. "Taki wielki pomysł na to, by to, co rolnik wyprodukuje, mógł łatwo sprzedać, nie tylko w swoim województwie, czy wśród sąsiednich, bo tak było dotąd, ale także na terenie całej Polski" - powiedział. Dodał, że będzie to wspierane przez tzw. manufaktury.

"To będzie wspierane także, jeżeli chodzi o wszelkiego rodzaju możliwości odnoszące się do sprzedaży za granicę, tzn. będzie odpowiednia struktura, która będzie szukała rynków dla tego eksportu" - powiedział.

Wymienił też przedsięwzięcia związane z informatyzacją, czy doprowadzeniem do tego, by z satelitów śledzić susze i inne zagrożenia dla rolnictwa, co pozwoliłoby im przeciwdziałać. "Chcemy podejmować także przedsięwzięcia odnoszące się do tych wszystkich zagadnień, które są w gminach. Ogromne środki inwestycyjne na remonty szkół, na przedszkola, na żłobki, na baseny tam, gdzie ich nie ma, na hale sportowe, na domy seniora, domy opieki, na bardzo wiele innych przedsięwzięć, także tych związanych z kulturą" - powiedział.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu