Pijany sołtys uzbrojony w widły zaatakował na polu znajomego

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
25-07-2018,20:30 Aktualizacja: 25-07-2018,21:35
A A A

Mieszkańcy miejscowości Dobryniów w gminie Łopiennik Górny (woj. lubelskie) byli świadkami niecodziennego zdarzenia. Na polu doszło do awantury, a agresorem, okazał się sołtys miejscowości.

Portal lublin112.pl ustalił, że mężczyzna wydzierżawił znajomemu pole, które ten zaczął uprawiać. Wiosną zasiał zboże i niebawem miał je zebrać. Tymczasem w poniedziałek zauważył wjeżdżający na pole kombajn wynajęty przez właściciela ziemi. Chcąc ratować plony, wsiadł do ciągnika i zablokował maszynę.

łódź, bałuty, kradzież akumulatora z kombajn, kombajn zbożowy, policja

Nóż poszedł w ruch. Napastnik chciał ukraść akumulator z kombajnu

Nawet 15 lat może spędzić za kratkami 38-latek podejrzany o usiłowanie rozboju. Według policjantów, chcąc ukraść akumulator z kombajnu rolniczego, zranił nożem gospodarza broniącego swojej własności. Zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży...

Po chwili na miejscu pojawił się uzbrojony w widły sołtys. Pomiędzy mężczyznami wywiązała się kłótnia, widły poszły w ruch i m.in. szyba w ciągniku rozleciała się w drobny mak.

- Wywiązała się kłótnia z wymachiwaniem widłami i rozbiciem szyby w ciągniku. Właścicielowi udało się wydostać z maszyny, lecz został ponowie zaatakowany poza ciągnikiem. Awanturnika powstrzymali dopiero mieszkańcy, którzy przybiegli na miejsce - relacjonuje jeden ze świadków zdarzenia.

Niebawem na polu pojawili się policjanci, którzy uspokoili krewkiego sołtysa. Zabezpieczone zostały widły, a także wykonano oględziny uszkodzonego traktora. Okazało się także, że mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że Władysław N. miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Niewykluczone więc, że Władysław N. może mieć postawione poważniejsze zarzuty. Mieszkańcy Dobryniowa mówią nieoficjalnie, że był to odwet sołtysa za odwołanie go z funkcji prezesa lokalnej OSP. Zarzucano mu bowiem działanie na szkodę straży.
 

źródło: lublin112.pl

Poleć
Udostępnij
Skomentuj