Pijany kombajnista miał sporo szczęścia, że przeżył

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
31-07-2018,12:40 Aktualizacja: 31-07-2018,20:30
A A A

O dużym szczęściu może mówić 45-letni rolnik z gminy Krasnystaw na Lubelszczyźnie. Kierowany przez niego kombajn wywrócił się, a kabina maszyny przygniotła mu nogi. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie okazało się, że jest nietrzeźwy.

Zgłoszenie o wypadku dyżurny krasnostawskiej komendy otrzymał w poniedziałek, 30 lipca ok. godz. 15. Jak ustalili mundurowi, kombajnista pokonywał wzniesienie na polu. W trakcie podjazdu maszyna przewróciła się do góry kołami.

wypadek, żniwa, wypadek podczas żniw, kombajn zbożowy

Kombajnista wpadł do zbiornika na zboże

Rozległych obrażeń ciała doznał mężczyzna, który z nieznanych przyczyn, nagle znalazł się w zasobniku na zboże umiejscowionym wewnątrz pracującego kombajnu zbożowego. Do zdarzenia doszło w środę, 25 lipca. Na miejsce zostali wezwani strażacy...

Kabina przygniotła operatorowi nogi, który w chwili zdarzenia był sam w kombajnie. Wydostać się spod maszyny pomógł gospodarzowi znajdujący się w pobliżu właściciel kombajnu. 45-latek z obrażeniami stóp został przewieziony do szpitala. Życiu mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo - informuje lubelska policja.

Z uwagi na czynności ratunkowe, mundurowi sprawdzili trzeźwość poszkodowanego dopiero dwie godziny po zdarzeniu. Alkomat wykazał wówczas, że miał w organizmie prawie 0,4 promila alkoholu.

Stróże prawa wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku oraz apelują do rolników przede wszystkim o trzeźwość i rozsądek podczas prac polowych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu