Pijany 16-latek szarżował ciągnikiem. Maszynę uruchomił śrubokrętem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
20-10-2020,15:15 Aktualizacja: 20-10-2020,15:09
A A A

Za kierownicą zastopowanego przez stróżów prawa ciągnika rolniczego siedział 16-latek, a na błotnikach podróżowali jego koledzy w wieku 16 i 28 lat. Nastoletni traktorzysta miał promil alkoholu w organizmie.

Mieszkańcy Dąbrowicy (pow. niżański, woj. podkarpackie) późnym wieczorem 18 października powiadomili policjantów o zakłóceniu ciszy nocnej przez osoby przebywające w pobliżu sklepu spożywczego.

pijani traktorzyści, Ojsławice, powiat włoszczowski, Ośno Lubuskie, powiat słubicki

Pijany traktorzysta śmiertelnie potrącił kobietę. Inny uciekał policji

Kompletnie pijany mężczyzna potrącił ciągnikiem rolniczym staruszkę, która w następstwie obrażeń zmarła. Inny nietrzeźwy traktorzysta urządził sobie szaleńczą ucieczkę przed policyjnym patrolem. Do śmiertelnego zdarzenia doszło w Ojsławicach...

We wskazanym miejscu patrol nikogo nie zastał, ale ustalił, że hałaśliwa grupka miała przemieszczać się w stronę Ulanowa.

"Na drodze pomiędzy Dąbrowicą a Ulanowem funkcjonariusze zauważyli traktor, który jechał całą szerokością jezdni. Na błotnikach siedzieli dwaj pasażerowie. Mundurowi zatrzymali pojazd. Za kierownicą siedział 16-latek z Podolszynki Ordynackiej, a na błotnikach drugi 16-latek z Glinianki i 28-latek z Wólki Tanewskiej. Wszyscy byli pijani. Nastoletni kierowca miał promil alkoholu w organizmie, drugi 16-latek 0,7 promila, natomiast 28-latek ponad 2,5 promila" - relacjonuje Komenda Powiatowa Policji w Nisku.

Jak się okazało, nastolatek siedzący na błotniku zabrał traktor z rodzinnego podwórka i odpalił go... śrubokrętem. Wówczas wraz z kompanami ruszyli na przejażdżkę po okolicznych miejscowościach.

"Obaj 16-latkowie zostali zabrani do domu przez swoich rodziców. Będą odpowiadać przed sądem rodzinnym" - zapowiada niżańska KPP.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement