Paliwo w hurcie coraz tańsze. Czekamy na obniżki na stacjach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
18-06-2016,12:45 Aktualizacja: 18-06-2016,12:50
A A A
W związku ze spadkiem w ostatnich dniach hurtowych cen paliw, w najbliższym czasie można spodziewać się obniżek na stacjach benzynowych - uważają eksperci e-petrol.pl
 
"Ostatnie dni przynosiły wyraźne obniżki w cenach hurtowych, a z tego może zapewne w krótkim czasie wyniknąć obniżka dotycząca już bezpośrednio tankujących na stacjach. Spadki, które pojawiają się na rynkach światowych w krótkim czasie wpłynęły na kształtowanie cen na rynku polskim. Ropa wydaje się oddalać od granicy 50 dol. i zmiana może tym samym stanowić miły prezent w ostatnim tygodniu wiosny" - napisano w ostatnim komunikacie e-petrol.pl.
 
Według analityków można spodziewać się, że w przyszłym tygodniu średnia cena benzyny 98-oktanowej wynieść może między 4,76 a 4,85 zł/l. Najpopularniejsze paliwa odbiorców indywidualnych, czyli Pb95 może kosztować 4,42-4,51 zł/l, a diesel w najbliższym tygodniu może obniżyć swe ceny i sięgnąć nawet poziomu 4,21 zł/l. Z uwagi na zwyżki w hurcie podrożeć może autogaz - średnia cena może wynieść 1,58-1,64 zł/l.
 
Zwrócono uwagę, że mijający tydzień na rynku naftowym w Londynie upływa pod znakiem przeceny notowań surowca. Jest to związane z obawami dotyczącymi zaplanowanego na przyszły tydzień głosowania w sprawie pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu