Paliwa tanieją, choć przecena nie jest spektakularna. Średnio 6,39 zł za litr oleju napędowego

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Anna Bytniewska PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
17-01-2024,16:35 Aktualizacja: 17-01-2024,16:40
A A A

Paliwa tanieją choć przecena nie jest spektakularna - poinformowali w środę analitycy e-petrol.pl. Najtaniej zatankują kierowcy w województwach wielkopolskim, świętokrzyskim i łódzkim. Benzyna i olej napędowy najdroższy jest na Mazowszu.

"Rynek detaliczny w Polsce nie odczuwa skutków napiętej sytuacji na Bliskim Wschodzie, która w ubiegłym tygodniu spowodowała wzrost cen ropy ponad poziom 80 dolarów. W połowie stycznia benzyna i diesel tanieją, choć skala przeceny nie jest spektakularna" - ocenili analitycy portalu e-petrol.pl.

motyka, elektromobilność, pojazdy elektryczne, zeroemisyjne ciężarówki

MKiŚ pracuje nad założeniami ws. wsparcia zakupu zeroemisyjnych aut ciężarowych

Ruszyły prace nad założeniami dotyczącymi finansowego wsparcia zakupu zeroemisyjnych samochodów ciężarowych powyżej 12 ton, czyli kategorii N3, oraz infrastruktury ich ładowania - poinformował we wtorek wiceminister klimatu i środowiska...

Z najnowszego badania stacji, zrealizowanego przez portal, wynika, że o 4 gr spadła średnia ogólnopolska cena ON, która wynosi dziś 6,39 zł/l. O grosz mniej niż przed tygodniem kierowcy płacą za Pb95 - aktualnie jej litr kosztuje 6,22 zł. "Nie zmieniła się natomiast cena autogazu - nadal pozostaje ona na poziomie 2,89 zł/l" - dodano.

Analitycy zwrócili uwagę, że na paliwowej mapie Polski wyróżniają się dziś Wielkopolska, województwo świętokrzyskie i łódzkie. "W pierwszym z nich najmniej płaci się za benzynę 95-oktanową oraz olej napędowy - 6,03 i 6,24 zł/l. W pozostałych z ceną 2,79 zł/l najtańsze jest LPG" - wskazali.

Z analizy rynku e-petrol.pl wynika, że Mazowsze jest tym regionem, w którym najwięcej kosztuje Pb95 i diesel - 6,36 i 6,47 zł/l. W województwie lubuskim najdroższy jest autogaz - jego średnia cena wynosi tam 2,98 zł/l.

Poleć
Udostępnij