Oszukiwali rolników przy przetargach na ziemię. Są kolejni zatrzymani

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: CBA (em) | redakcja@agropolska.pl
21-03-2018,15:20 Aktualizacja: 21-03-2018,15:21
A A A

CBA zatrzymało kolejnych siedem osób, które "działając wspólnie i w porozumieniu" oszukiwały rolników podczas przetargów na ziemię. Podejrzani w ręce funkcjonariuszy trafili na terenie województw wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego.

Śledztwo dotyczące działania grupy, która w celu osiągania korzyści majątkowych utrudniała przetargi i licytacje komornicze na zakup lub dzierżawę ziemi prowadzi delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Poznaniu, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Koninie.

wyłudzanie płatności bezpośrednich, cba, gospodarstwo rybackie w Starzawie, podkarpacie, Piotr Kaczorek

Na wielką skalę wyłudzali płatności bezpośrednie. Są już w rękach CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w środę siedem osób podejrzewanych o wyłudzenia płatności rolnych na wielką skalę - dowiedziała się PAP. CBA podejrzewa, że mogli wyłudzić nawet 20-30 mln zł płatności obszarowych. Piotr Kaczorek z...

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej biura informuje, że członkowie grupy uwiarygadniali się wpłacając wadium, a później pod presją utrudnienia przetargu - sztucznego podbijania ceny - żądali pieniędzy od najbardziej zainteresowanego ziemią w zamian za rezygnację z udziału w licytacji.

Według ustaleń CBA grupa działała co najmniej od 2015 roku. Poszkodowanymi byli głównie rolnicy, którzy dotychczas dzierżawili wystawianą ponownie w przetargu ziemię lub ci, którym zależało na rozwinięciu gospodarstwa.

Finansowe żądania sprawców sięgały jednorazowo 20 tys. zł, a poszkodowani, którym bardzo zależało na gruntach je spełniali. Do pierwszych zatrzymań w tej sprawie doszło już w 2016 roku. Agenci CBA nie wykluczają kolejnych.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj