Oszukiwał rolników przy zakupie bydła. Akt oskarżenia już w sądzie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
19-05-2017,13:00 Aktualizacja: 19-05-2017,13:23
A A A

50 tysięcy złotych sięgają straty, jakie rolnicy z powiatu radomszczańskiego w Łódzkiem ponieśli w wyniku działalności nieuczciwego handlarza bydłem. Mężczyzna wpadł już w ręce policji i stanie przed sądem.

O działalności oszusta mundurowi dowiedzieli się od gospodarzy jesienią 2016 roku. We wszystkich siedmiu przypadkach sprawca działał identycznie - podczas skupu bydła od rolników wystawiał faktury z odroczonym terminem płatności, po czym nie uiszczał zapłaty.

przestępstwo, oszustwo, ARiMR, dopłaty, oszuści podszywali się pod arimr

Podszywali się pod ARiMR, chcieli oszukać tysiące rolników

Gdyby im się udało, poszkodowanych gospodarzy byłoby nie ośmiu, a być może nawet kilkanaście tysięcy. Mowa o "pomysłowym" małżeństwie z Bydgoszczy, które wysyłało listy do rolników podszywając się pod Agencję...

"Dzięki uporowi i skrupulatności funkcjonariusza prowadzącego postępowanie podejrzany został ustalony i za swoją przestępczą działalność odpowie przed sądem. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec gminy Daleszyce w województwie świętokrzyskim" - relacjonuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Podczas prowadzonych czynności okazało się ponadto, że mężczyzna znęcał się nad bydłem, niewłaściwe je przewożąc. Na koncie miał już zresztą orzeczony wcześniej przez sąd w Ostrowcu Świętokrzyskim zakaz prowadzenia transportu zwierząt.

"28-latkowi postawiono łącznie dziewięć zarzutów: znęcania się nad zwierzętami, złamania zakazu sądowego i siedem zarzutów dotyczących oszustw. Za takie zachowanie grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności" - podaje łódzka KWP.

Na początku maja w tej sprawie został do sądu w Radomsku skierowany akt oskarżenia.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj