Opolscy rolnicy pomagają w walce z koronawirusem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
16-04-2020,12:20 Aktualizacja: 16-04-2020,12:39
A A A

Członkowie Opolskiego Związku Producentów Rolnych reprezentujący gospodarstwa wielkotowarowe oraz firmy współpracujące ze związkiem, na walkę z pandemią koronawirusa, udzieliły wsparcia w formie pomocy finansowej i rzeczowej na łączną kwotę blisko 50 tys. złotych.

Związek w przesłanym komunikacie zwraca uwagę, że na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu wpłacono darowiznę w kwocie 20 900 zł  (chodzi o doposażenie personelu medycznego w niezbędny sprzęt ochrony osobistej).

epidemia koronawirusa, obowiązek noszenia maseczek, jazda traktorem, praca w gospodarstwie

Praca w gospodarstwie bez maseczek

Nakaz zasłaniania nosa i ust nie dotyczy prac rolników w gospodarstwie - zapewniono w uzasadnieniu do znowelizowanego 15 kwietnia rządowego rozporządzenia w sprawie ograniczeń związanych z koronawirusem. Nowy akt prawny różni się...

Dodatkowo, kilku członków OZPR, wsparło pomocą finansową oraz rzeczowa także placówki spoza terenu województwa opolskiego na łączną kwotę 28 460 zł. Wśród nich warto wymienić Grupę Producentów Owoców i Warzyw Klimowicz sp. z o.o., która przekazała Szpitalowi Powiatowemu w Pyskowicach (woj. śląskie) towary o wartości blisko 20 tys. złotych.

Spółka Top Farms Głubczyce wsparła szpitale, zakupując najbardziej niezbędne, na obecną chwilę produkty. Pomoc trafiła do Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu (wartość udzielonego wsparcia to 2660 zł), a także Szpitala Rejonowego w Raciborzu (wartość udzielonego wsparcia 2500 zł). Pomoc w wysokości 2000 zł trafiła również do Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Głubczycach.

Poza tym gospodarstwo rolne Arnolda Kałuży przekazało Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi wsparcie w kwocie 1300 zł.

- Epidemia to niezwykle trudny czas dla nas wszystkich, dlatego właśnie teraz jest potrzebna solidarność. Jako związek postanowiliśmy szybko działać i pomoc przekazana szpitalom jest tego najlepszym dowodem - komentuje Mariusz Olejnik, prezes Opolskiego Związku Producentów Rolnych. - Nie wykluczamy, że wkrótce zorganizujemy kolejne zbiórki - dodaje.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement