Okradali rolników. Złodziejska szajka rozbita przez policję

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
08-10-2018,12:25 Aktualizacja: 08-10-2018,12:31
A A A

Ciągniki i inne maszyny rolnicze, środki ochrony roślin, a nawet quady oraz maszyny budowlane - to łupy szajki złodziei, która okradała gospodarstwa rolne. Policjanci zatrzymali 5 osób i odzyskali mienie o wartości 200 tys. zł.

Według ustaleń śledczych, złodzieje działali od kilku miesięcy przede wszystkim na terenie Mazowsza, w szczególności w okolicach tzw. wareckiego zagłębia sadowniczego oraz w województwach ościennych.

kradzież, włamanie, kradzież w gospodarstwie, złodzieje, policja, łódzkie

Złodziejska szajka rozbita. Okradali gospodarstwa

Jako wciąż rozwojową określają sprawę przestępczego kwartetu ograbiającego gospodarstwa policjanci z wschodniołódzkiej komendy. Szajka kradła m.in. zwierzęta gospodarskie i sprzęt rolniczy. Ta sprawa miała swój początek 22 stycznia...

"Kradli pojazdy i maszyny rolnicze, maszyny budowlane, a także włamywali się do budynków handlowych i gospodarstw rolniczych, skąd zabierali środki ochrony roślin" - podaje Zespół Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

To właśnie kryminalni z tej jednostki zajmowali się sprawą i ustalili, że za kradzieżami może stać kilkuosobowa grupa z powiatu grójeckiego.

Przełom nastąpił, gdy kilka dni temu w nocy z posesji na terenie powiatu otwockiego skradziono kolejny ciągnik rolniczy. Wówczas podjęto błyskawiczne działania, w wyniku których zatrzymano podejrzanych.

"W środku nocy policjanci z KWP oraz kryminalni z Grójca zauważyli w Górze Kalwarii dwa samochody: osobowy i ciężarowy, którymi mogli poruszać się sprawcy. Podjęli decyzję o zatrzymaniu konwoju. Zajechali mu drogę na drodze krajowej nr 50 w Chynowie" - relacjonuje Zespół Prasowy radomskiej komendy.

złodzieje traktora, Sąd Okręgowy w Szczecinie, dębno, pomorze zachodnie, akt oskarżenia

Złodzieje traktora staną przed sądem. Jest akt oskarżenia

Do Sądu Okręgowego w Szczecinie trafił akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom, podejrzanym o kradzież ciągnika rolniczego z zamontowanym mulczerem leśnym i innych przedmiotów o wartości ponad 225 tys. zł. Postępowanie w sprawie...

Jak się okazało, renault poruszali się czterej mężczyźni (w wieku 34-47 lat) z powiatu grójeckiego, a ciężarowym manem - 39-latek z powiatu radomskiego. Na skrzyni ciężarówki funkcjonariusze ujawnili skradziony ciągnik rolniczy. Cała piątka została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie.

Na tym jednak śledczy nie poprzestali i przeszukali m.in. posesje należące do mężczyzn oraz inne miejsca, w których odnaleźli trzy quady z usuniętymi polami identyfikacyjnymi, dwa skutery, ładowarkę samobieżną oraz volkswageny transportery, co do których zachodzi podejrzenie, że mogą pochodzić z kradzieży.

"Decyzją sądu cała piątka podejrzanych została aresztowana na 3 miesiące. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa, a śledczy nie wykluczają rozszerzenia zarzutów. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Grójcu" - podsumowują stróże prawa.
 

Poleć
Udostępnij