Ogromne straty po pożarze. Policja zatrzymała podpalaczy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
28-12-2018,14:10 Aktualizacja: 28-12-2018,14:17
A A A

Tymczasowy areszt dla 20-latka i policyjny dozór w stosunku do jego 21-letniego kompana - to decyzja sądu wobec podejrzanych o podpalenie gospodarstwa w miejscowości Lubnia (pow. chojnicki, woj. pomorskie).

Ten pożar miał miejsce 18 listopada br. W ogniu stanął budynek inwentarski z kompleksem pomieszczeń hodowlanych, który ostatecznie uległ niemal całkowitemu spaleniu.

pożar, podpalenie, pożar stodoły, pomorskie, policja, straty, wieś

Nastolatek podpalił stodołę i słomę. Ponad 70 tys. zł strat

Przed sądem rodzinnym stanie 16-letni mieszkaniec powiatu malborskiego (woj. pomorskie), który dwukrotnie podpalił budynek stodoły oraz stertę słomy na polu. Rolnicy ponieśli przez niego spore straty. Wszystko zaczęło się 21 marca, kiedy to...
Niestety - jak relacjonowała jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Brusach - udało się uratować tylko kilka spośród kilkunastu sztuk bydła. Straty wstępnie oszacowano na ponad 200 tys. złotych.

"Zaraz po ugaszeniu pożaru do działań przystąpili policjanci, którzy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady, ustalali i przesłuchali świadków. Na miejscu pracował również powołany biegły z zakresu pożarnictwa" - podaje Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach.

Wyszło na to, że płomienie pojawiły się w gospodarstwie w wyniku podpalenia. Praca śledczych doprowadziła do zatrzymania pod koniec grudnia dwóch sprawców.

"Zebrane w sprawie materiały pozwoliły na przedstawienie im zarzutów dotyczących sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób i mienia w wielkich rozmiarach. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 20-latka, a wobec 21-letniego mężczyzny zastosował dozór policyjny. Podpalaczom grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności" - informuje chojnicka komenda.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement