Nielegalni imigranci w transporcie ziemniaków

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Jowsa PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
28-04-2020,11:40 Aktualizacja: 28-04-2020,11:46
A A A

Razem z transportem ziemniaków przedostało się nielegalnie do Polski z Grecji czterech obywateli Afganistanu i Pakistańczyk. Zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Poznania-Ławicy.

Major Joanna Konieczniak, rzeczniczka prasowa Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej poinformowała, że w miejscowości Giecz (gm. Dominowo, woj. wielkopolskie) podczas rozładunku, za workami ziemniaków przywiezionych z Grecji, pracownicy firmy zauważyli pięciu mężczyzn o śniadej karnacji.

straż graniczna, transport ziemnikaów, Zawadka Brzostecka, powiat dębicki, Sąd Rejonowy w Sanoku

Imigrant z Afganistanu w transporcie ziemniaków

Kierowca ciężarówki przewożącej ziemniaki zaalarmował służby zaniepokojony nietypowymi odgłosami dochodzącymi z naczepy. Okazało się, że przewoził nieświadomie obywatela Afganistanu. Dziwne odgłosy z "paki" prowadzący tira usłyszał...

- Na miejsce wezwano funkcjonariuszy Policji ze Środy Wielkopolskiej. Okazało się, że czterech z nich to obywatele Afganistanu, jeden pochodzi z Pakistanu. Wszyscy do Polski przyjechali w naczepie polskiego pojazdu ciężarowego, kierowanego przez polskiego kierowcę - wskazała Konieczniak.

Jak dodała, cudzoziemcy w wieku 24-39 lat do naczepy z ziemniakami dostali się w jednej z greckich miejscowości.

- Na jednej ze stacji benzynowych w nocy z 21 na 22 kwietnia wsiedli do naczepy tira z ziemniakami, który jak myśleli miał jechać przez Niemcy do Francji. Trasa ich przejazdu przebiegała przez Grecję, Bułgarię, Rumunię, Słowację - zaznaczyła Konieczniak.

Cudzoziemcy zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej z placówki w Poznaniu-Ławicy. Z uwagi na ich nielegalny pobyt na terytorium Polski komendant PSG wszczął na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Środzie Wielkopolskiej postępowania administracyjne, w celu wydania cudzoziemcom decyzji, na podstawie których będą musieli wyjechać z Polski.

W trakcie przesłuchania ustalono dodatkowo, że do Grecji przedostali się przez Iran i Turcję.

Sąd zadecydował o umieszczeniu cudzoziemców w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Lesznowoli przez okres trzech miesięcy. Zatrzymani cudzoziemcy przejdą tam także 14-dniową kwarantannę.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu