Na stacjach paliw spodziewane są dalsze podwyżki cen

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Łukasz Pawłowski PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
09-02-2024,13:15 Aktualizacja: 09-02-2024,13:21
A A A

Drożejąca ropa naftowa, a co za tym idzie wzrost cen paliwa w hurcie, wskazuje, że na stacjach paliw w nadchodzącym tygodniu dojdzie do kolejnych podwyżek cen - wynika z piątkowej analizy rynku paliwowego przygotowanej przez portal e-petrol.pl.

"Początek lutego na krajowym rynku paliw przyniósł kontynuację podwyżek na stacjach, ale dynamika zmian była już dużo mniejsza niż przed tygodniem. Na świecie drożała ropa naftowa. To zła wiadomość dla kierowców, bo możemy spodziewać się dalszego wzrostu kosztów tankowania" - wskazali analitycy.

Zwrócili uwagę, że sprzedawcy paliw nie mają już za bardzo przestrzeni do amortyzowania wzrostów cen przez ograniczenie swoich marż, co przy wysokich notowaniach na rynku hurtowym dodatkowo wskazuje na dalsze podwyżki na stacjach.

E-petrol.pl prognozuje na nadchodzący tydzień następujące przedziały cenowe dla poszczególnych gatunków paliw: 6,31-6,42 zł/l dla benzyny 95-oktanowej, dla diesla 6,54-6,66 zł/l, a dla autogazu 2,91-2,97 zł/l.

Analitycy przypominają, że początek lutego przyniósł dalszy wzrost detalicznych cen paliw. Benzyna bezołowiowa 95 podrożała o 2 grosze i litr tego paliwa kosztuje średnio 6,36 zł. W przypadku oleju napędowego i autogazu podwyżka była jednogroszowa. Aktualna średnia cena diesla to 6,55 zł/l, a tankujący LPG płacą średnio 2,93 zł/l.

Poleć
Udostępnij