Na rynku spory ruch. Wielu chętnych na kwiaty i choinki

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
22-12-2020,13:45 Aktualizacja: 22-12-2020,13:49
A A A

Na Rynku Hurtowym w Broniszach przed świętami panuje spory ruch. Jest wielu zainteresowanych zakupem kwiatów doniczkowych i ciętych. Dobrze sprzedają choinki i podkłady zielone - poinformowała Anna Kaszewiak, ekspertka rynku.

Rynek hurtowy Bronisze, to największy taki rynek w Polsce, na którym zaopatrują się głównie sklepy, bazary a także stołówki, restauracje i bary.

rynek hurtowy w broniszach, bronisze, maciej kmera, ceny owoców i warzyw

Duża podaż owoców i warzyw. Ceny jak w ubiegłym roku

Na rynku hurtowym w Broniszach podaż warzyw i owoców jest duża, sporo jest kupców, ale kupują mniej niż w ubiegłym roku - poinformował Maciej Kmera, ekspert rynku. Większość handlowców odczuwa skutki pandemii, dlatego dokonują...

Mimo pandemii koronawirusa rynek przez cały czas działał dostarczając świeże owoce, warzywa, kwiaty, rośliny ozdobne od polskich i zagranicznych producentów.

Dostępna jest poinsecja - zwana gwiazdą betlejemską - w trzech podstawowych kolorach: czerwieni, różu i ecru. Gwiazda betlejemska, choć pochodzi z Meksyku i nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem, ale w Polsce jest nieodłącznym symbolem Bożego Narodzenia.

Ceny poinsecji zaczynają się od 4 zł za miniaturki do 100 zł za duże piękne nasadzenia w misach i w koszach. Tradycyjnie najlepiej sprzedaje się poinsecja w kolorze czerwonym.

Wiele osób poszukuje wianków zielonych. Kosztują od 10 do 100 zł w zależności od wielkości i materiału użytego do wykonania. W ofercie handlowców są także wianki zielone ozdobione naturalnymi materiałami, za które trzeba zapłacić 30-35 zł. Girlandy wyplatane z igliwia są po 50 zł za metr. Igliwie w paczkach (5,50 kg) kosztuje 25-70 zł w zależności od gatunku.

Jak powiedziała ekspertka, dużym zainteresowaniem klientów cieszą się choinki robione z gałązek jodły, kosztują od 25 zł do 210 zł. Rozpiętość cen wynika z wysokości oferowanego drzewka, jak i jakości materiału użytego do wykonania.

Na Rynku w Broniszach z roślin doniczkowych dobrze sprzedają się także cyklameny, od 10 zł za doniczkę, helleborus (ciemiernik) 50 zł; amarylis od 14-20 zł; clivia 24 zł za doniczkę.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj