Motorowerzysta uderzył w krowę, a nastolatka pogryzł pies

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
21-08-2018,13:55 Aktualizacja: 21-08-2018,14:16
A A A

W poniedziałek, 20 sierpnia doszło do dwóch groźnych zdarzeń ze zwierzętami w gminie Hanna (woj. lubelskie). 71-latek trafił do szpitala, gdy na drogę tuż przed kierowany przez niego motorower wtargnęła krowa, zaś 15-letni chłopiec został dotkliwie pogryziony przez psa.

Mężczyzna jadąc motorowerem marki Yamaha w miejscowości Dańce uderzył w krowę, która nagle wybiegła z jednej z posesji i wtargnęła na drogę.

71-latek z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala we Włodawie. Na szczęście, po przeprowadzeniu niezbędnych badań i krótkiej obserwacji, został zwolniony do domu.

wypadek, żniwa, wypadek podczas żniw, kombajn zbożowy

Kombajnista wpadł do zbiornika na zboże

Rozległych obrażeń ciała doznał mężczyzna, który z nieznanych przyczyn, nagle znalazł się w zasobniku na zboże umiejscowionym wewnątrz pracującego kombajnu zbożowego. Do zdarzenia doszło w środę, 25 lipca. Na miejsce zostali wezwani strażacy...

Po godz. 20 mieszkanka gm. Hanna zawiadomiła, że jej 15-letni wnuk, gdy jechał rowerem przez miejscowość Holeszów został pogryziony przez dużego psa. Chłopiec doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala.

Policjanci ustalili, że pies należy do 69-letniego mieszkańca gm. Hanna i nie posiada szczepień przeciwko wściekliźnie. Pies trafił na obserwację weterynaryjną.

"Za narażenie na utratę życia lub zdrowia zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zaś za niezachowanie zwykłych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt zgodnie z kodeksem wykroczeń grozi kara grzywny lub nagany" - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie.

Funkcjonariusze przypominają, że właściciele psów mają obowiązek szczepić swoich pupili przeciwko wściekliźnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy. Za zaniechanie obowiązkowych szczepień właścicielowi psa grozi kara grzywny.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu