Mleko skażone salmonellą trafiło do Polski? GIS nie ma potwierdzenia

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Olga Zakolska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
17-01-2018,9:05 Aktualizacja: 17-01-2018,9:22
A A A

Nie ma oficjalnego potwierdzenia, że produkty mleczne dla niemowląt francuskiej firmy Lactalis, potencjalnie zanieczyszczone bakterią Salmonella Agona, trafiły na rynek Polski - poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.

W grudniu koncern Lactalis z powodu ryzyka zakażenia salmonellą wycofał z rynku krajowego i zagranicznego wszystkie produkty dla niemowląt i produkty odżywcze, które były wyprodukowane lub pakowane w fabryce w Craon na zachodzie Francji od 15 lutego 2017 roku.

podrobione mleko w proszku, mleko dla niemowląt, przestępczość, policja, łódź, bełchatów

Tony podrobionego mleka dla niemowląt w rękach policji

Ponad 8,5 tony podrobionego mleka w proszku o wartości co najmniej 600 tysięcy złotych zabezpieczyli 13 grudnia policjanci z Łodzi i Bełchatowa zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Zgodę na przeszukanie pomieszczeń na terenie...

Firma informowała wówczas, że w fabryce "doszło do rozproszonego zakażenia". Media donosiły, że potencjalnie skażone produkty mogły trafić do ponad 80 krajów.

We wtorek Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że obecnie "nie ma żadnego oficjalnego potwierdzenia, że produkty mleczne dla niemowląt francuskiej firmy trafiły na rynek Polski.

Informacje o dystrybucji wycofywanych z rynku produktów firmy Lactalis są przekazywane poprzez system RASFF (System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach).

Z informacji tych wynika, że wycofywane produkty trafiły do 12 krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego, innych państw europejskich oraz do krajów spoza Europy. GIS zapewnia, że śledzi wszelkie informacje pojawiające się w tej sprawie w RASFF.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
KONGRES EKMA 2021