Minister rolnictwa: chcemy promować polskie zakłady i przedsiębiorców

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Bartłomiej Pawlak PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
06-10-2023,8:00 Aktualizacja: 06-10-2023,8:05
A A A

Chcemy promować polskie zakłady i przedsiębiorców, którzy z sukcesami realizują swoje pomysły. Musimy umieć się chwalić osiągnieciami polskich firm – podkreślił w czwartek minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus.

Szef resortu rolnictwa i rozwoju wsi odwiedził w czwartek działający w Strzelcach Małych w woj. łódzkim zakład producenta maszyn rolniczych AGRO-MASZ.

Promowanie polskich firm i przedsiębiorców

Jak podkreślił minister Telus, to firma z polskim kapitałem i jeden z najnowocześniejszych tego typu fabryk w kraju.

"Tą drogą przejeżdżałem wiele razy, i pamiętam, że w miejscu, gdzie teraz stoi ten wielki zakład, było pole. A obecnie jest to jeden z najnowocześniejszych zakładów maszyn rolniczych. Chcę podkreślić, że to polska firma, która funkcjonuje bardzo dobrze" – zaznaczył Telus.

Dodał, że jego wizyta ma na celu promowanie polskich firm i przedsiębiorców, którzy z sukcesami realizują swoją wizję.

"To dobre również dla naszej gospodarki, bo produkowane tu maszyny trafiają do polskich rolników, ale również na eksport. To wielka sprawa i musimy się chwalić takimi firmami, bo niektóre linie produkcyjne w tej fabryce są jedyne w Polsce. To wizytówka regionu oraz całej Polski" – podkreślił.

minister, telus, przetwórstwo, dopłaty, sadownicy, skup, kukurydza

Minister Telus: spółka Elewarr rozpoczęła skup kukurydzy w cenie ok. 500 zł/t

Spółka Elewarr rozpoczęła skup kukurydzy za ok. 500 zł za tonę. Orlen będzie kupował kukurydzę na biopaliwa - powiedział w poniedziałek minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus. Szef MRiRW w poniedziałek odwiedził zakład...

Współfinansowanie ze stref ekonomicznych

Wiceminister rolnictwa Krzysztof Ciecióra wskazał, że rozwój przedsiębiorstwa to zasługa rodziny właścicieli, którzy mogą liczyć również na wsparcie państwa. "Jako państwo wspieramy innowacyjne pomysły, które znalazły zastosowanie w tych halach produkcyjnych. Ze stref ekonomicznych współfinansowaliśmy część działających tu maszyn, ale trafiły tu również duże dotacje na fotowoltaikę i magazynowanie energii. Wierzymy bowiem w to, że polski kapitał warto wspierać i należy o niego dbać" – mówił.

Członek zarządu AGRO-MASZ Krystian Nowak podziękował za wspieranie rozwoju firmy. "Gdyby nie ono, na pewno nie bylibyśmy w miejscu, w którym teraz jesteśmy. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna bardzo pomogła nam w realizacji czterech największych w woj. łódzkim inwestycji" – powiedział.

Firma AGRO-MASZ działa od 2006 roku. Produkuje maszyny rolnicze, typu agregaty uprawowe, siewniki, pługi. Zatrudnia 300 osób.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu