Minister: postulaty protestujących w Sejmie w dużej mierze nieaktualne. Zielony Ład został sprowadzony do "Ładu Rolniczego"

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
09-05-2024,17:55 Aktualizacja: 09-05-2024,18:00
A A A

Postulaty protestujących w Sejmie rolników są w dużej mierze nieaktualne - ocenił w czwartek w rozmowie z PAP minister rolnictwa Czesław Siekierski po spotkaniu z przedstawicielami protestujących.

"Rolnicy mówili o swoich problemach, dlaczego protestują, choć te ich postulaty są w dużej mierze nieaktualne, dlatego, że dokonaliśmy istotnych zmian w Zielonym Ładzie, właściwie te postulaty, które proponowali rolnicy, one zostały wykorzystane, a Zielony Ład został (...) sprowadzony do Ładu Rolniczego" - powiedział szef resortu rolnictwa.

protest rolników, okupacja, sejm, zielony ład, premier

Rolnicy zaczęli okupację Sejmu! Żądają spotkania z premierem ws. Zielonego Ładu

Grupa rolników ze Związku Rolniczego Orka rozpoczęła w czwartek po południu okupację Sejmu. Żądają spotkania z premierem Donaldem Tuskiem. Chcą rozmawiać o "Zielonym Ładzie". "Przyjechaliśmy tutaj. I dzisiaj...

Dodał, że uwzględnione zostały propozycje związane z wykorzystaniem zrównoważonego charakteru rolnictwa.

"Rolnicy wiedzą jak produkować, wiedzą na czym polega dobrostan zwierząt, wiedzą na czym polega zmianowanie, a więc wiedzą, że chemii się stosuje tyle, ile potrzeba, a nie za dużo" - dodał.

Podkreślił, że decyzje polityczne zostały podjęte przez panią Ursulę von der Leyen po rozmowie z premierem Tuskiem.

Minister powiedział też, że rośnie eksport polskiego zboża, a na granicy z Ukrainą maleje tranzyt, wzrosły też ceny.

"Sytuacja nie jest zadowalająca dla rolników, ale jest poprawa" - podsumował.

Poleć
Udostępnij