Minister gotowy do rozmów. Zaprosił przedstawicieli protestujących

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Magdalena Jarco PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
19-07-2018,13:45 Aktualizacja: 19-07-2018,14:46
A A A

Zaprosiłem przedstawicieli protestujących organizacji 25 lipca na rozmowy do Warszawy - powiedział w czwartek Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi. Podkreślił, że jest otwarty na każde spotkanie z tymi, którzy chcą rozmawiać.

- Będą wszyscy moi współpracownicy. Będziemy rozmawiali - mówił szef resortu rolnictwa podczas wspólnej konferencji prasowej z premierem Mateuszem Morawieckim.

Jan Krzysztof Ardanowski, protesty rolników, sprzedaż owoców, ceny owoców, Unia Warzywno-Ziemniaczana

Ardanowski: protesty są gestem desperacji okradanych od lat rolników

- Protesty są w jakiejś mierze gestem desperacji oszukiwanych i okradanych od lat rolników. Sprawę problemów cenowych owoców miękkich obserwuję od lat. Rozumiem niezadowolenie rolników, którzy są producentami...

Wyjaśnił, że zaproponował rolnikom, żeby na etapie roboczym spotykać się z również z określonymi departamentami w ministerstwie i tam wypracowywać rozwiązania. - Moim zdaniem jest to kierunek ważniejszy niż nawet rozmowy z ministrami - ocenił.

Ardanowski zaznaczył, że szanuje osoby, które przez protesty próbują zwrócić uwagę na swoje problemy. Wyraził obawę, czy do tych "autentycznych protestów, które są głosem rozpaczy rolników" nie próbują się podłączyć ci, którym "akurat nie na sprawach rolnictwa zależy".

- Ja się pytam: dlaczego na czele protestu, który miał miejsce w Warszawie, stali m.in. działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego, w tym poseł Maliszewski, szef Związku Sadowników RP. (...). Czy nie jest hipokryzją, że teraz są dowożeni autobusami działacze PSL na protest, po to, żeby uwiarygodnić, jaka to liczba rolników przyjechała? - mówił.

Dodał, że zastanawia go również to, jakie są interesy niektórych liderów protestów, jeśli pod ambasadą amerykańską "zaczynają wykrzykiwać obelgi".

Ardanowski zaznaczył, że jest otwarty na rozmowy z rolnikami w każdym czasie i w każdym miejscu. - Codziennie, praktycznie, spotykam się z rolnikami. Również z tymi, którzy z Podlasia zgłaszają sprawę ASF. Dwa razy już spotkałem się z przedstawicielami przyjeżdżającymi, z jednym z księży, również z troską mówiących o problemach tam występujących - powiedział na koniec.

[WIDEO] Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej na temat #PlanDlaWsi


 

Poleć
Udostępnij