Kukiz: wykluczam, by K. Morawiecki przestrzegał przed synem. Słowa Kołodziejczaka to nadinterpretacja z pogranicza świństwa

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Grzegorz Bruszewski PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
23-08-2023,13:30 Aktualizacja: 23-08-2023,13:34
A A A

Absolutnie wykluczam, by Kornel Morawiecki kogokolwiek przestrzegał przed swoim synem Mateuszem - napisał w środę lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. Takie sugestie lidera Agrounii Michała Kołodziejczaka polityk ocenił jako "nadinterpretację z pogranicza świństwa".

Paweł Kukiz we wpisie opublikowanym na Facebooku odnosi się do startu do Sejmu lidera Agrounii Michała Kołodziejczaka z list Koalicji Obywatelskiej i pyta publicznie: "Jakie są zobowiązania Tuska względem Ciebie?", "Czy podpisałeś z nim - przed podjęciem decyzji o wspólnym starcie z KO - umowę na realizację Twoich postulatów mających na celu poprawę losu Polskich Rolników?" i " Jeśli tak, to jakie są te Postulaty? Czy jest w tej umowie np. zobowiązanie Tuska do likwidacji ‘Piątki dla zwierząt’?".

minister, telus, morawiecki, kołodziejczak, agrounia

Telus: wypowiedź Kołodziejczaka jest naprawdę skandaliczna

Coś takiego dzisiaj, po śmierci Kornela Morawieckiego, jest hańbą. To jest naprawdę skandaliczna rzecz – stwierdził minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus w Telewizji Republika, odnosząc się do poniedziałkowej wypowiedzi lidera...

„Skłonność do nadinterpretacji”

Zaprzecza też, że - wbrew słowom Kołodziejczaka - PiS nie oszukał Kukiza". "PJK (Prezes Jarosław Kaczyński - PAP) dotrzymał WSZYSTKICH punktów naszej podpisanej umowy a nadto uchwalił mi kilka dodatkowych, nieobjętych umową ustaw - choćby wyrównanie świadczeń dla EWK i EWM, czy ostatnio ustawę liberalizującą przepisy istotne dla eksploratorów" - podkreślił.

"Jeśli ktoś mnie oszukał, to PSL, który mimo iż zawarł z nami w 2019 umowę na realizację ustawy o sędziach pokoju i referendach, zablokował te ustawy. Z ich głosami obie swobodnie by przeszły, mimo sprzeciwu Ziobrystów. Przypominam, że umowę podpisywałem z PJK i PiS, a nie ze Zjednoczoną Prawicą, w skład której wchodzi obóz Zbigniewa Ziobry" - wskazuje Kukiz.

Lider Kukiz'15 zarzuca politykowi Agrounii "skłonność do nadinterpretacji". "Tak było przy ‘Pegasusie’, tak jest z Twoją ostatnią wypowiedzią o ‘oszukaniu Kukiza przez PiS’, ale już nadinterpretacją z pogranicza - przepraszam - świństwa jest twierdzenie, że ś.p. Kornel ‘przestrzegał’ Ciebie przed własnym synem..." - ocenił.

agrounia, lider, kołodziejczak, wybory, listy wyborcze, koalicja obywatelska, tusk

Kołodziejczak: dzisiaj współpraca z Rosją jest przekreślona. Nie wycofuję słów o Tusku

Sojusz z USA i silna pozycja Polski w UE to racja stanu, a współpraca z Rosją jest przekreślona - powiedział lider Agrounii Michał Kołodziejczak. Dodał jednak, że nie zmienia wcześniejszego zdania w tej sprawie. Kołodziejczak stwierdził też,...

„Mateusz na pewno wie, co robi”

"To po prostu niemożliwe, Michał. Kornel opuścił Kukiz'15 właśnie z powodu syna, którego chciał wspierać w obozie Zjednoczonej Prawicy. Kornel był zawsze dumny z syna. Zawsze, nawet gdy nie we wszystkim się z nim zgadzał, to mówił ‘Mateusz na pewno wie, co robi’...." - podkreślił Kukiz.

"Być może rzeczywiście kiedyś Kornel powiedział Tobie – ‘nie rozumiem TEJ decyzji Mateusza’. Możliwe, że chodziło o ‘Piątkę dla zwierząt’, ale absolutnie wykluczam, by przed swoim synem, Mateuszem, kogokolwiek przestrzegał" - napisał.

Podczas poniedziałkowej konferencji lider Agrounii został zapytany o to, "jak można zaufać politykowi, który co dwa miesiące zmienia zdanie". "To jak można zaufać Mateuszowi Morawieckiemu, przed którym przestrzegał mnie jego ojciec na łożu śmierci? Kornel Morawiecki powiedział mi jasno: proszę uważać na mojego syna, ja nie rozumiem jego decyzji, nie współpracuj z Mateuszem Morawieckim, on zawsze cię oszuka" - odpowiedział cytowany w mediach Kołodziejczak.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!