Kujawsko-pomorskie drugi raz zaprezentuje się podczas Expo

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
14-08-2015,15:05 Aktualizacja: 14-08-2015,15:10
A A A

Województwo kujawsko-pomorskie znalazło się w wybranej grupie regionów które mają możliwość promowania się po raz drugi w polskim pawilonie na Expo w Mediolanie.

"Będziemy tam obecni przez cały tydzień, począwszy od najbliższego poniedziałku (17 sierpnia) - informuje z biuro prasowe urzędu marszałkowskiego i przypomina, że na Światowej Wystawie Expo Mediolan 2015 prezentuje się 150 krajów, a ekspozycje nawiązują do wiodącego tematu, którym jest "Wyżywienie planety, energia dla życia".

Ta wielka globalna impreza rozpoczęła się w maju i zakończy w październiku.

Kujawsko-pomorskie pokaże to, co ma najlepszego na Expo

Już w najbliższy poniedziałek w polskim pawilonie na Światowej Wystawie Expo 2015 w Mediolanie rozpocznie się tydzień województwa kujawsko-pomorskiego, który potrwa do 28 czerwca. - Przed publicznością z całego świata zaprezentujemy...
Już w pierwszych dwóch miesiącach odwiedziło ją ponad 6 milionów Włochów i gości z całego świata. Swój pierwszy tydzień kujawsko-pomorskie miało w czerwcu.

- Postawiliśmy wówczas na najbardziej nośne i posiadające duży potencjał promocyjny marki Kujaw i Pomorza, chwaląc się przede wszystkim Ciechocinkiem i Inowrocławiem, naszymi solankowymi kurortami, historycznymi pamiątkami związanymi z Mikołajem Kopernikiem, niepowtarzalnymi kulinariami i związanym z regionem międzynarodowym festiwalem filmowym Camerimage - przypomina marszałek Piotr Całbecki. - Uzupełnieniem były wystawy artystycznych fotografii z najpiękniejszymi kujawsko-pomorskimi krajobrazami - dodaje.

Tygodnie regionalne w polskim pawilonie rozpoczęły się w lipcu i zakończą na początku września.

Na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej w Mediolanie prezentowały się już Małopolska, woj. podlaskie, lubelskie i świętokrzyskie. Obecnie trwa tydzień Dolnego Śląska, a po Kujawach i Pomorzu swoje atuty zaprezentują gminy nadmorskie i Warszawa.

Kujawsko-pomorskie, które pokaże się gościom Expo od 17 do 23 sierpnia, nawiąże przekazem promocyjnym do opowieści o jabłku, będącej motywem przewodnim naszej ekspozycji narodowej. - Nasze propozycje dla odwiedzających skupią się na turystyce uzdrowiskowej, miejskiej, przyrodniczej i kulinarnej - podkreślają urzędnicy.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu